Znamení zvěrokruhu

od Nikola Jaroschová
   3 minuty čtení

Beran – tvrdohlavý, stále si za něčím jde…

Lev – hrdost je jeho druhé jméno, musí za každou cenu zvítězit…

Štír – intuitivní, někdy dokáže nepříjemně bodnout, když si to druhý zaslouží…

Váhy – krása je pro ně vším, váhání je občas zpomalí…

Kozoroh – je znám svou tvrdohlavostí, kterou předčí i Berana

Rak – nejlépe se cítí doma, u své rodiny…

A tak bych mohla pokračovat a psát o dalších znameních zvěrokruhu.

Každé znamení je svým způsobem zajímavé. Každé má silné a slabé stránky.  Já jsem se jeden čas hodně zabývala horoskopy, zkrátka mě to bavilo. Ale astrologie, jako taková, je hodně těžká a obdivuji všechny, kteří se tím zabývají na plno. Je zajímavé kolik vlastností, a také povahové rysy se shodují s mou osobností! Já jsem Štír, a kdo se tak trochu o horoskopy zajímá, tak určitě ví, že o Štírovi kolují nelichotivé charakteristiky.

Častokrát jsem od svých blízkým slyšela – no jo typický Štír, musí si stát na svém! Já už jsem si na to zvykla, ale i sama vím, a hlavně ten, kdo mě dobře zná, tak ví, že Štír má velké srdce, které když miluje, tak miluje na plno a své blízké by nikdy nepodrazil.

Ano, když ho někdo zraní, zraní také. A dokáže čekat dost dlouho na svůj čas odplaty. Ale tak to má zřejmě každý člověk, bez ohledu v jakém znamení se narodil.

Když zajdu ještě do větších „podrobností“, tak každý člověk, nejen, že se narodil v určitém znamení, ale i v určitém ascendentu. Pro ty, kteří nevědí, co ascendent znamená, vysvětlím.

horoskop

Ascendent je bod ve vašem horoskopu, který se vyznačuje hodinou narození. Ascendent je nejdůležitější bod v individuálním horoskopu. Spoluurčuje charakter i způsob projevování vašeho ega. Vypočítá se tak, když si zadáte datum svého narození a přesnou hodinu. Nemusíte mít obavy, jestli si s tím nebudete vědět rady. Když zadáte v prohlížeči „výpočet ascendentu“ přesměruje vás to na stránku, kde se vše srozumitelně dozvíte.

Já jsem například v ascendentu Ryby. Musím říci, že kombinace Štír a Ryby je dost obtížná! I když se často chovám, jako takový ten typický Štírek, tak více ve mně převažují právě ty Ryby. A to jak jistě všichni, kdo se trochu zajímá o horoskopy, ví, že Ryba je nejcitlivější znamení celého zvěrokruhu! Takže se pak ve mně perou pocity, se kterými si občas nevím rady, a vždycky ve mně zvítězí ta citlivá Ryba, která by nejraději pomohla všem a hlavně by chtěla být se všemi zadobře. A to mi jistě dáte všichni za pravdu, že to dost dobře nejde.

Má kamarádka byla u jedné paní astroložky, už je to snad sto let, a byla z ní úplně nadšená! Tak jsem se, jak jinak, k ní vydala také. Zkrátka si nemohu nechat nic ujít! Asi čtrnáct dní před tím, než jsem k ní šla, tak jsem ji poslala přesný datum mého narození. Sestavila mi podle toho můj osobní horoskop, a když mi ho potom pročítala, měla jsem pocit, že ona mě zná lépe, než já samu sebe!

Možná jedinou zvláštností bylo, že mi tenkrát řekla, že každý člověk má dané dvě cesty a má možnost volby. U mě se setkala pouze jen s jednou cestou, takže já ať chci nebo nechci, co mi je dáno, to se taky stane. Zkrátka půjdu jen po jedné cestě. No, beru to pozitivně, že se vlastně nemusím rozhodovat.

Od té doby, jsem navštívila další dvě astroložky a vesměs mi řekly to samé. Mé slabé a silné stránky, a také čeho se mám vyvarovat a vlastně co mi v mém rozvoji brání, na co si dát pozor, a jak se chovat k druhým, abych se já cítila lépe.

Beru to zase, stejně jako věštění z karet, jako další příjemnou zkušenost a do mého pomyslného kufříku si mohu tuhle krásnou zkušenost přidat ke spoustě dalších. Určitě si zkuste vypočítat ascendent, věřím, že budete mile překvapeni, jak to na vás sedí a hezky se u toho pobavíte.

Tak hurá do toho!

Související články