Čas kolem Dušiček, Sahmainu: SPECIÁL: Nad čím se zastavit?

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Samhain nebo Dušičky, jak je libo. Jedno mají oba svátky společné.

Vstupujeme do temnější části roku. Bilancujeme, vzpomínáme, spojujeme se hlouběji se svou duší a to i tehdy, když o to nějak zvlášť nestojíme. Karty Mystické moudrosti umí neomylně vést k odpovědím, které hledáme a vědí, jak nás provést tímto obdobím těsně před adventem tak, abychom do adventních dnů vstupovali pokorní, smíření a šťastní s vidinou těšení se na další rok, na další cyklus a nové plány. A hlavně, je čas si nyní odpočinout.

Opravdu se zastavit a naladit se.

Ale ne vždy to jde.

Patříte do skupiny, která se zastavuje, ladí na dlouhé zimní večery a usebrání, vzpomínky a klid v duši?

Nebo to z jakýchkoliv důvodů letos nezvládáte?

Nevadí, pro obě skupiny jsem vytáhla kartu, která by měla pomoci v nahlížení na tento čas.

KLIDNÁ KARTA

Odpoutání: Nauč se pouštět. Je dobře, že jste naladěni, protože vaším letošním úkolem je opravdu něčemu už popustit provázky. S něčím se nadobro rozloučit. Něco zabalit do krabičky a možná nejen uložit do šuplíku, ale možná to i odnést do popelnice.  Nebo to symbolicky pohřbít v tento čas do země. Vzpomínku, drobnost, symbol… cokoliv. Pro někoho to je čas, kdy ví, že bude muset chtě nechtě už začít něco dělat, do něčeho se nově pustit, začíná nová éra jeho života a je třeba se konečně odpoutat od té staré. A pro někoho to může být dobrá výzva uvědomit si vlastní cenu a začít něco dělat například se svými škodlivými návyky. Něco je tu definitivně minulostí. Najděte to – a odpoutejte se od toho….

IMG 20191014 122731 kopie

IMG 20191014 122731 kopie

KARTA V NUCENÉM POHYBU

Láska ke zvířatům: Pomáhej zvířatům. Pokud probíháte tímto obdobím v běhu a nemáte pomalu ani čas na sebe, zkuste si ten čas najít na něco kolem, malého, nevinného, víte, nemusí to být ani zvířata, ač je možné, že právě ona vám budou nyní poutat pozornost častěji. Ale třeba i děti nebo cokoliv, co je tak nenápadné, nedoceněné, malé, co potřebuje pomoc. Tak se alespoň rozhlédněte a něčemu/někomu podejte pomocnou ruku. Udělejte dobrý adventní skutek s předstihem.

Tak co, pomohlo vám?

Vzpomeňte si na tuto mystickou inspiraci, až budeme přecházet z října do listopadu. Vzpomeňte si na všechno, co ve vašem životě potřebuje péči. Vzpomínky, něha, lidé, zvířata i děti. A nebo šálek čaje, kdoví…

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2019, www.synergiepublishing.com

Související články