Týden 8.-14.4.: Čas opravených sítí a rybiček štěstí

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Minulý týden nemusel být příjemný. Pokud jste měli pocit, že co se nemělo povést, se nepovedlo a vůbec, tak věřte, že takhle krutá příprava minulého týdne se vyplatila. Nastává nám týden, kdy se vyplatí opravit sítě a čekat na rybičky, o kterých se nebojím říct, že budou velmi příjemné: Zlaté rybky. Vedle sebe tu je odvaha něco udělat a výsledek, jež dodá sil, zdraví a naplní plíce čerstvým vánkem. Je tu úleva, uvolnění a i když se něco může zpomalit, něco být zase jinak, než jsme si představovali, je tu pokorné ticho, které už zcela jasně ukazuje, že je čas rozkvětu, růstu a posílení.

K novým začátkům. Je vlastně jedno, odkud přichází ta síla, uvolnění napětí nebo nehybnosti, zklidnění nervozity či všech minulých událostí –  důležité je, že tento týden se tu sbíhají výsledky. Nucení k tomu, aby něco vykvetlo, přišlo samo, vyřešilo se. A z toho pramenící pocit štěstí, úlevy a životní spokojenosti. Vyplatí se při hledání tohoto pocitu pohlížet na věci tiše, spíše pozorovat a přijímat, než sami něco konat. Zajímavý je také aspekt našich stínů, který je v podloží toho všeho a pokud tedy nebude zrovna tím, kdo vyhraje, tak stojí za to zkusit si tento týden pohladit svou vnitřní šelmu. Zkusit, jestli s ní není řeč. Jestli náhodou nemá i nějaké výhody a nezačne blahem vrnět. Nemusí nás vždycky požrat. Můžeme se smířit sami se sebou, se svou životní situací, s druhými lidmi. Vyjasní se nedorozumění, lidé najednou mohou záležitosti pochopit jinak, lépe.

Jistou roli tu hraje i úplněk, který se odehraje příští týden, přesně na Velký pátek. V tuhle chvíli máme možnost se na něj připravit, vytrhat plevel, ošetřit bolavá místa nebo si alespoň definovat místa a oblasti svého života, kde máme chuť, či potřebujeme udělat nějakou razantnější změnu. Kde nám není dáváno nazpět tolik, kolik bychom potřebovali, které věci nás unavují. Mnoho z našich sil, mnoho z tužeb tohoto týdne, je totiž skryto ve zvyku „necítit se dobře, stěžovat si nebo být za oběť“, ale čím víc ta situace vadí, tím více se nám k ní bude ukazovat klíč k vyrovnanému řešení. Takže zkuste opravit sítě všude tam, kde je máte děravé a znovu je poctivě rozhodit. Jsem si jista, že se do nich něco chytne.  Které oblasti jsou nejšancovnější? Je to především rodina, pečující a tvořící oblast našeho života a všechno, kde ke spolupráci na pocitu štěstí potřebujeme mít duši v rovnováze, v pořádku, radostnou a plnou energie a nápadů. Jen tak se probudí touha pečovat, rozvíjet, darovat energii a vědět, že všechno poroste pod rukama.

Web: www.umodrekocky.blog.cz

Individuální výklady: www.modracesta.blogspot.cz

instagram: renatapetrickova

YT: Bonboniéra U modré kočky

Související články