Týden 1.-7.4.: Relaxační pád na dno?

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Tak v tento týden budeme možná často sešívat polámaná srdíčka a objevovat své silné i zraněné stránky. Bude to velmi relaxační!  Zkraje týdne si lebedíme v celkem fajn hnízdečku plném všeho, co k životu potřebujeme, takže první půlku týdne vezměte za pačesy opravdu festovně. Energii, směr a radost ze života budeme potřebovat mít pevně v hrsti. O to víc se vyplatí tento energický čas nepromarnit. Ale jak přichází novoluní v Beranu, může se na povrch prosakovat to, co neradi vidíme.

Smutek, možná i ztracené naděje a šance, až do sebelítosti, která sice může být i velmi intenzivní, ale s koncem týdne se proměňuje v naději a trpělivost. Můžeme tedy tento týden něco ztratit, něčím prozřít, něco odplakat, abychom si uvědomili, že čas nám po nějaké době přinese to, co potřebujeme. Zas a znova. Něco musí ze života odejít, aby nové mohlo přijít? Možná. Když se lépe dívám na ty ztráty, přijdou mi to spíše pocitové, než že by byly skutečné. Možná vypluté vzpomínky, nečekané nárazy nostalgie, kdy najednou bude teskno po něčem, co už tak dlouho bylo zasunuto. Nutnost tuto nostalgii prožít, protože díky tomu potom přijdete na to, co uděláte ve zcela jiné oblasti svého života, ale v tom smutku bylo nutno nalézt tu pravou jiskřičku naděje a budoucnosti. Trošku to vypadá jako takový pád na dno, který si tak trochu užijeme, protože na tom dně si konečně na chvíli odpočineme a s chutí se pak vydáme zpátky k hladině. Celé to také může být pro někoho o týdnu, v němž nalezne řešení, které hledal, ke kterému ho osud tento týden dotlačí, nemusí to být příjemné, ale je to úlevné. „Tohle je v tvém životě ještě špatně, pryč s tím?“ řekne osud a řekne vám také, že to staré, bolavé a nefungující jen zaclání něčemu, co by už brzy mohlo na tom starém místě vyrůst.

No ale, dá se říci – že zmatky a bolesti, budou spíše citové, emocionální, duševní, niterné a hluboce intimní, a to proto, aby se díky nim obrodilo cosi na povrchu. Žitelné, reálné a praktické. Dá se říci, že pády na dno budou relaxační, vyplatí se je využít pro nabrání sil. Nebo budou měnit pohled na věc, což uvidíme příští týden.

dandelion 2232626 640

www.umodrekocky.blog.cz

www.modracesta.blogspot.cz

Související články