Novoluní v Beranu 5.4.: Tvrdohlavý zmatek a osudová hnutí

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Začíná pěkně tvrdý čas. Doufám, že jste si parádně užili týden a načerpalil sílu. S víkendem bude přitvrzovat. Toto první jarní novoluní si nebude brát servítek. Tvrdohlavě vykročí tam, kam potřebuje. A vezme nás sebou, někdy chtě, někdy nechtě. Nejsem si tak úplně jistá, jestli půjde o změny vítané a dobrovolné.

Někdy to může být i velmi chaotické, protože půjde o rychlé děje. Nečekanost všeho hraje jednu z hlavních rolí. Něco možná ještě podle nás mělo zůstat při starém, ale osud a jarní energie chtěla, aby byla vyčištěna půda. A náš názor a mínění je tomu všemu jedno – nyní se musíme smířit s novinkami a někdy i zcela jasnými a nečekanými nabídkami a rozuzleními, která mohou působit obecně dojmem, že se něco právě snaží vyťukat kuřátko předčasně z vajíčka.

Tušíme, bojíme se – že takový postup, který tu osud nyní praktikuje, kuřátko předčasným odhalením zabije. Ale faktem je, že kuřátko také může přežít, přijde na to, o co přesně půjde. K tomu tu jsou dva směry, jeden je skutečně o nepříznivých okolnostech, kdy budeme nuceni se zastavit, prožít nějakou bolest, abychom mohli teprve pak jít dál. A v druhém případě se zastavíme s tichým úžasem a spočinutím a uvědoměním, že všechno má svůj čas – tedy tu více než kdy jindy můžeme být i v roli to ho, kdo něco očekával rozhýbaného, ale ono nic… a v tento čas pochopíme, proč je potřeba ještě čekat. Čas a jeho vhodnost, nebo nevhodnost – tu hrají zásadní roli.

leaf 3360035 640

A ne vždy budeme chápat všechny děje pod těmito situacemi a jak podotýkám jen velmi nerada, můžeme se ve svých soudech v tomto novoluní i mýlit. A ta předčasně vyťukaná kuřátka, která zahynula, prostě zahynout měla, aby… ukáže čas. Prapodivná posouvání vypadají jako chvíle, kdy se film zasekne, čekáte, a poté se v několika rychlých trhavých záběrech promítne „zadržený úsek“ a najednou jste zase zpátky v reálném čase, ale velmi rychle posunuti bez možnosti si na ta posunutí nějak zvyknout. Ten pocit, že ty trhavé záběry tak nějak – buď neměly být, nebo jste měli chuť je vidět, ale jsou už pryč… utekly.

Protékání času a událostí mezi prsty, protože, což je asi to, k čemu se mám celou dobu dostat, novoluní v Beranu je tento rok hodně o událostech, které se stanou, ale vy na ně nemáte žádný vliv. Jsou správně, vedou ve výsledku ke stabilitě a skvělému zajištěnému zázemí, ale zatím to tak nevypadá. Nebojte se, časem se to poddá… Příroda je prostě někdy silnější.

Související články