Vyrobte si šumivé bomby do koupele. Vhodné jsou i jako dárek

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Vyroba sumive bomby

Zdroj: Shutterstock

Naložit se po náročném dni do vany plné horky vody je pro mnoho z nás vítaným odpočinkem a zároveň odměnou. Možná ani vy neodoláte příležitosti ponořit se do vany a alespoň pár minut nerušeně relaxovat.

Slyšeli jste již o šumivých bombách do koupele? Nejenže krásně voní a dokážou zbarvit vodu, ale některé vám mohou ulevit od stresu nebo napomoci vaší relaxaci. A víte, co je na tom ze všeho nejlepší? Že si je můžete vyrobit doma!

Vyrobte si vlastní šumivé koule

Existuje nespočet receptů, podle kterých vyrobíte šumivé koule, lidově zvané šumivky. S nimi pak můžete zpestřit každou svoji koupel.

Určitě si je zamilujete nejen vy, ale i děti. Ty se budou těšit na koupel o to více, když jim do vody hodíte jednu šumivou bombu.

Základ šumivé bomby je vždy stejný: čtvrt kila jedlé sody, 125 gramů kyseliny citronové, 125 gramů kukuřičného škrobu a 125 gramů koupelové soli. Sypké suroviny smícháte se dvěma až třemi polévkovými lžícemi kvalitního oleje.

Poté jen přidejte suroviny podle toho, kterou bombu si chcete vyrobit. Proti stresu? Nespavosti? Nebo na bolest svalů? Vyberte si níže!

Šumivá bomba do koupele, která vám uleví od stresu

Cítíte se ve stresu? Vyhnout se mu není vždy tak úplně jednoduché, natož v dnešní náročné době. Proč si nevyrobit bombu, se kterou se vám podaří negativní účinky stresu zmírnit, či dokonce eliminovat?

Na výrobu bomby budete potřebovat deset kapiček bergamotu, který je známý svými antiseptickými i protizánětlivými účinky. Přidejte i deset kapiček šalvěje, která snižuje stres a působí jako antidepresivum.

Šumivá bomba do koupele, která vám pomůže od bolavých svalů

Cítíte každý sval v těle? I sebemenší pohyb vás bolí? V tom případě víme, co potřebujete: koupel s šumivou bombou, která vám od bolesti svalů uleví.

Co na její výrobu potřebujete? Deset kapiček levandulového oleje s uklidňujícími účinky. Přidejte také deset kapiček rozmarýnu, ten zase snižuje zánět.

Šumivá bomba do koupele, která vás zbaví nespavosti

Trápíte se tím, že v noci nemůžete spát? Převalujete se ze strany na stranu, hledíte do stropu, a dokonce jste tak zoufalí, že počítáte ovečky?

Vyrobte si šumivou bombu z deseti kapiček levandule, deseti kapek mandarinky a deseti kapek heřmánku. Tahle kombinace podporuje klid a relaxaci.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články