Toužíte si dát dokonalou relaxační koupel? Poradíme vám, jak na ni

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena relaxacni koupel

Zdroj: Shutterstock

Existuje něco lepšího, než se po náročném dni odměnit uvolňující koupelí? Pokud máte po celém dni všeho plné kecky, udělejte si čas pro sebe a naložte se do vany. Zregenerujete tělo, potěšíte ducha a načerpáte nové síly.

Kvůli dokonalé koupeli nemusíte hned utíkat do wellness. Bohatě vám stačí vana a pár kroků, kterých se musíte držet, pokud se při koupeli chcete krásně zrelaxovat.

Ideální doba na takovou koupel je vpodvečer, tedy v době, kdy přijdete domů vyčerpaní z práce. Teplá voda prohřeje tělo a zklidní mysl, a tak se vám bude lépe usínat.

Voda by neměla být přespříliš horká, ale ani chladná. V takové vodě se vaše tělo příliš nezregeneruje. Ideální teplota vody je mezi 37 a 39 stupni Celsia.

Doba koupele by neměla překročit 30 minut, ovšem 20 je naprosto ideální.

Pusťte si relaxační hudbu, zapalte vonné svíčky a po koupeli se zabalte do příjemného ručníku či županu. Po koupeli ještě dvacet minut relaxujte v tichém prostředí.

Mořské řasy pro regeneraci

Cestou domů z práce se zastavte v obchodě se zdravou výživou a kupte sušené mořské řasy. Napusťte si příjemně teplou vanu, nasypte pět polévkových lžic mořských řas a ponořte do vody co největší část těla. Takto setrvejte alespoň patnáct minut a vychutnávejte regenerační lázeň. Tuto koupel doporučujeme, pokud vás trápí únava.

Mořská sůl na ztuhlé klouby

Pokud si připadáte „zničeně“, všechno vás bolí, hlava, klouby, a celkově nejste ve své kůži, rozpusťte v teplé vodě půl kilogramu soli. Ta obsahuje minerální látky a stopové prvky, které vám od tohoto pocitu pomůžou. Navíc zbaví tělo škodlivin a zpevní pokožku.

Rašelinová koupel je prospěšná pro vaše zdraví

Jeden litr rašelinové koupele, kterou seženete například v lékárně, nalijte do velmi teplé vody. Vodu promíchejte a počkejte, než trochu vychladne. Pak se do ní ponořte. Rašelinová koupel je skvělá při artróze, revmatu, svalových křečích a mírných kožních zánětech a ekzémech.

Med pro krásnou pokožku a klidný spánek

V medu se koupala již Kleopatra, aby měla hedvábně jemnou pokožku. Med ji vyživuje a posiluje její přirozenou ochrannou bariéru. Mimo to medová koupel pomáhá při mírných bolestech hlavy, nespavosti a při nadměrnému stresu. V lázni rozpusťte tři polévkové lžíce kvalitního medu a užijte si relax.

Autor: Klára Kovalčíková

Související články