Šikovné triky, které vám pomohou zabránit zamlžování zrcadla v koupelně

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
zamlzene zrdcadlo

Zdroj: Shutterstock

Rozčilují vás neustále zamlžená zrcadla, kdykoli se v koupelně sprchujete nebo si dáte zaslouženou horkou koupel? Žádnou hospodyňku netěší, že je musí opakovaně utírat a následně leštit. Pohled na upatlané zrcadlo, které někdo z rodiny předtím ve spěchu rychle utřel – ten vás dokáže vyvést z klidu, viďte?

Bránit se proti zamlženým zrcadlům můžete za pomoci některého z našich triků. Dobrou zprávou je, že kvůli tomu nemusíte kupovat drahé přípravky. Většinu z nich totiž už v tuto chvíli máte doma, jen vás nenapadlo použít je na zrcadlo!

Klasická kostka mýdla

I když by se na první pohled mohlo zdát, že v dnešní době dává většina lidí přednost tekutým gelům a sprchovým mlékům, stále se mezi námi najde mnoho těch, kteří nedají dopustit na klasiku v podobě tuhého mýdla.

Vezměte tuhé mýdlo a rozetřete ho po zrcadle. Poté vyleštěte a následně se nebudete stačit divit, že se vám zrcadlo rázem přestane mlžit.

Pěna na holení

Už dávno neplatí, že by pěnu na holení používali jen muži. Mezi kosmetikou ji proto ukrývá i mnoho žen, které o sebe dbají.

I pěna na holení může pomoci proti mlžení zrcadel. Jak ji použít? Jednoduše! Zrcadlo nejdříve umyjte, poté na něho naneste pěnu na holení a nechte chvíli působit. Následně stačí jen vyleštit a je to!

Pomoc v podobě octa

Kdo by neměl doma ocet? Nejenže si bez něho neumíme představit tlačenku s cibulí, ale doma ho lze využít například i při úklidu.

A co zamlžená zrcadla? I tady může být obyčejný kuchyňský ocet hodně nápomocný. Vyrobte roztok z vody a octa v poměru 50:50. Směs nalijte do lahvičky s rozprašovačem a nastříkejte ji na zrcadlo. Poté otřete čistým suchým hadříkem a na pár dní máte od mlžení zrcadel pokoj.

Jar na nádobí

I když má dnes většina z nás doma myčku na nádobí, bez jaru se v domácnosti neobejdeme. Občas i přes přítomnost tak šikovného pomocníka musíme některé kousky nádobí umýt ručně.

Vezměte jar na nádobí a pár kapiček si nakapejte na dlaň. Rukou poté potřete zrcadlo, vezměte papírovou utěrku a vyleštěte. I tenhle trik pomůže, aby se několik dní zrcadlo nemlžilo.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články