Přírodní doplňky, které ovlivní množství mléka. Vyzkoušejte ty nejspolehlivější

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Prirodni doplnky ovlivnene mlekem

Zdroj: Shutterstock

Kojení většina maminek vnímá jako to nejlepší, co mohou svému miminku nabídnout. I odborníci jsou toho názoru, že mateřské mléko je pro miminko tím nejlepším druhem potravy. I když se většina maminek snaží kojit a přeje si miminko kojit co nejdéle, ne vždy jde kojení podle plánu.

I přes veškerou snahu se mohou vyskytnout problémy, které mohou způsobit, že maminka nebude mít mléka dostatek. Není hned důvod kojení vzdát a s pláčem nabídnout dítěti umělé mléko prostřednictvím lahve. Chcete-li v kojení pokračovat, zkuste se spolehnout na některý z přírodních doplňků, které mohou ovlivnit tvorbu mléka.

Přírodní doplňky neublíží mamince ani miminku

Zatímco předepsané nebo některé volně prodejné léky na podporu laktace je na místě řešit s ošetřujícím lékařem, který případně doporučí, co je a není vhodné, u přírodních doplňků nic takového řešit nemusíte.

Jelikož jde o přírodní pomoc na tvorbu mléka, nemusí se maminka bát, že by nějakým způsobem ohrozila sebe nebo své miminko.

Kmín, anýz a fenykl

Pokud se chcete při snaze ovlivnit tvorbu mateřského mléka vydat přírodní (a tím pádem bezpečnou) cestou, pak se můžete spolehnout na osvědčenou trojici bylinek: kmín, anýz a fenykl.

Tahle trojka se používá ve formě čaje, z kmínu lze připravit i chutnou polévku. Všechny tři pozitivně ovlivňují trávení, mají také dobrý vliv na plynatost a účinkují proti křečím.

Fenykl s anýzem navíc podporují sekreci žláz, díky čemuž ovlivňují také mléčné žlázy a tím napomáhají k vyšší tvorbě mateřského mléka.

Ostropestřec

Další bylinka s krásným názvem ostropestřec mariánský se právem řadí na seznam těch, které mohou být nápomocné kojícím maminkám při tvorbě mléka.

Tahle bylinka obsahuje celou řadu cenných látek – například silymarin, který chrání jaterní buňky před působením cizích látek. Celkově podporuje funkci jater. Ostropestřci je přisuzována pomoc při podpoře laktace.

Pískavice

Zapomenout nesmíme ani na další bylinku a tou je pískavice řecké seno. V tradičním léčitelství se používá pro podporu laktace.

Podávají se tři lžíce třikrát denně. Semena se rozdrtí na prášek, který si pak můžete přidat do vody, pro lepší chuť klidně i do džusu.

Zdroj: healthline.com, momlovesbest.com, verywellfamily.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články