Vyvrcholení v těhotenství nemusí být žádné tabu. Dejte na svůj instinkt

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
tehotna zena a muz v posteli

Zdroj: Shutterstock

Těhotenství je v životě ženy bezesporu obdobím, během kterého se hodně věcí změní. Nejenže se mění chutě a ženské tělo jako takové, ale mění se také hormony, které se ženou mnohdy dělají hotové divy. Změny se týkají také sexuálního života.

Zatímco některé nastávající maminky pociťují výrazné snížení libida, kdy nemají náladu na partnerské chvilky a samy od sebe intimnosti nevyhledávají, jiné jsou pravým opakem – těhotenství u nich chuť na milování naopak zvýší.

Takové malé těhotenské tabu

Pokud jde o intimní život a vše s ním spojené, má mnoho žen pocit, že když jsou těhotné, musí se těchto radovánek vzdát.

Některé jsou dokonce toho názoru, že těhotné ženy by si neměly užívat, či dokonce, že by neměly prožívat orgasmus. A právě orgasmus je v těhotenství takové malé tabu, o kterém maminky nemluví.

Je v pořádku dopřát si tenhle příjemný pocit i během těhotenství?

Pokud je vše v pořádku, nebraňte se tomu

Každá žena je jiná a své těhotenství prožívá po svém. Pokud se u vás nevyskytují žádné zdravotní problémy a vše je v naprostém pořádku, pak se milování ani prožití orgasmu rozhodně bránit nemusíte.

Sužují-li vás obavy, zda je to vhodné, poraďte se s ošetřujícím lékařem. Nemáte-li ale zdravotní problémy a vy i váš partner po intimnostech toužíte, není důvod si to neužít.

Liší se orgasmus s ohledem na trimestry?

Může se prožití orgasmu lišit s ohledem na to, v jakém trimestru těhotenství se zrovna nacházíte? Možná vás to překvapí, ale opravdu může.

V prvním trimestru se tělo stává daleko citlivějším. Při intimnostech může například partnerovo laskání ňader působit velmi příjemně, což prospěje přirozenějšímu mazání „tam dole“ a to může zajistit rychlejší a uspokojivější orgasmus.

Druhý trimestr je podle mnoha žen tím nejlepším obdobím pro milování a samozřejmě také pro orgasmus. Může za to zvýšený průtok krve, díky kterému je ženské lůno daleko citlivější a stačí mu méně, aby si žena přišla na své.

Ve třetím trimestru už může být milování náročnější, ale je-li vše v pořádku, není třeba se mu vyhýbat. Co se ale orgasmu týče, může trvat déle, než jej žena dosáhne – miminko už zabírá spoustu místa v bříšku, svaly pak nemusí být schopné se tak plně smršťovat, proto může trvat déle, než žena dosáhne svého vyvrcholení.

Zdroj: parents.com

Autor: Karolína Nezbedová

Související články