Potahy v autě jsou opotřebované? Výměna je snadná

od Nikola Jaroschová
DomovKomerční sdělení
   < 1 minuta čtení
Auto potahy

Zdroj: Zoteva / Shutterstock.com

Všichni muži mají rádi, když se mohou pochlubit hezkým a udržovaným vozem. Jeho interiér se však nevyhnutelně časem opotřebovává a ani ta nejlepší péče nezabrání tomu, že se sedačky mohou prodřít nebo poškodit. Je to důvod k nákupu nového vozu? Ne nutně, sedačky se dají snadno renovovat a vy ušetříte nejen spoustu peněz, ale také autu vrátíte nový vzhled a třeba jej i lépe prodáte. Neváhejte a využijte možnost výměny potahů – je to snadné a rychlé.

Kdy je potřeba renovace sedadel?

Volant i sedačky se opotřebovávají skutečně snadno. Každodenní používání je zbavuje přirozené ochrany a po čase se mohou objevit praskliny, změna barvy, ale také prodřeniny. Je jedno, zda jde o kožený povrch nebo látku. Obojí se časem zničí a vyžaduje výměnu. Renovace ale vůbec není špatné ani drahé řešení.

Jak probíhá oprava?

Vydřená místa po opravě ani nepoznáte. Odborník vybere molitan na míru, který poslouží jako polstrování a vy si můžete zvolit potahové látky na čalounění, případně můžete požádat také o změnu původní látky na něco jiného. Jde-li vám o identický odstín, není to problém. Dnes jsou specializovaná pracoviště vybavena metodami a přístroji, které to zvládnou levou zadní. Opravené sedačky navíc vydrží srovnatelně dlouho jako původní potahy. Nemusíte se bát, že bude výměna poznat. Podobně snadno lze vyměnit také potah volantu, který bývá také velmi brzy opotřebovaný. Můžete si nechat udělat i speciální ochranný potah, který vám usnadní řízení, ale bude také volant chránit před opotřebením.

Pravidelná údržba je základ

Aby potahy vydržely co nejdéle jako nové, je nutné myslet také na pravidelnou údržbu. Nejlepší je pořídit průmyslové vysavače a čas od času interiéru dopřát i mokré mytí. Zvládnete to klidně i sami, ale existují služby, které to udělají za vás pomocí profesionální autokosmetiky.

Autor: redakce

Související články