Pokud se snažíte o miminko, existují způsoby, jak své šance zvýšit. Prozradíme, jaké to jsou

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Snaha tehotenstvi

Zdroj: Shutterstock

Pro mnohé je rodina základem života. Ženy i muži touží po dětech a není krásnější cesta, jak stvrdit dokonalý vztah, než početím potomka. Pokud se i vy snažíte o miminko, poradíme vám, jak zvýšit své šance na otěhotnění.

Děti jsou radost i starost. I přesto je ale ve svém životě chceme. Některé ženy se snaží o otěhotnění i několik měsíců, než se jim to podaří, i když jsou ony i jejich partner zcela zdraví.

Existuje pár způsobů, jak zvýšit šance na oplodnění přírodní cestou. Není potřeba brát žádné prášky ani chodit na opakovaná vyšetření plodnosti. Máme pro vás několik jednoduchých způsobů, které by měly zajistit zvýšení šanci na otěhotnění.

Pohlídejte si ovulační cyklus

Ovulace je proces, ke kterému dochází pouze jednou v každém menstruačním cyklu. Jedná se o období, kdy je v těle ženy uvolněno pomocí hormonálních změn vajíčko. K tomu dochází zhruba 24 hodin po prudkém zvýšení hladiny luteinizačního hormonu.

U každé ženy je čas, délka a průběh ovulace trochu jiný. Proto je velmi těžké tento proces vysledovat. S pomocí gynekologa a testů z lékárny se ale dá najít ten nejvhodnější čas, kdy se pokusit o početí miminka.

Právě během ovulace je totiž šance na otěhotnění největší. V této chvíli by mělo dojít k pohlavnímu styku, který by měl těhotenství zajistit. V případě, že se na první pokus nepodaří, neváhejte to zkoušet znova a znova.

Vyhněte se lubrikantům

Lubrikační gely sice mohou pomoci s příjemným zážitkem během milování, smíchávají se ale s partnerovým spermatem a mohou zabránit otěhotnění. Proto je dobré se jim úplně vyhnout.

Pokud k milostnému zážitku potřebujete nějaké pomůcky, vyzkoušejte přírodní masážní oleje, které mohou posloužit úplně stejně jako lubrikační gely, ale zároveň neublíží vaší snaze otěhotnět.

Zdravý životní styl

Zdravý životní styl znamená automaticky vyšší šance na otěhotnění. Jenže nejde jen o to, jak žije sama žena. Jde o věc, do které se musí zapojit oba partneři. Společně se naučte žít zdravě a tím si zaručíte také zdravé těhotenství.

Vyhýbejte se jídlům s vysokým obsahem tuku, snažte se jíst hodně ovoce a zeleniny, dodržovat pitný režim. Pokud si alespoň třikrát do týdne zacvičíte, rozhodně ničemu neublížíte.

Pokud vy i váš partner toužíte po miminku, je potřeba mu také říci, že to není jen o vás, ale i on by měl dodržovat určitá pravidla. Samozřejmostí jsou pak zdravotní kontroly, abyste měli jistotu, že vašemu dítěti nehrozí nějaká dědičná nemoc.

Pokud ani přes dodržování veškerých těchto praktik nedojde po delší době k otěhotnění, možná je načase navštívit lékaře a zkontrolovat, zda vy nebo váš partner nejste neplodní.

Samozřejmě může jít o náhodu a snaha nakonec přinese výsledky. Pokud skutečně jde o zdravotní problém, existuje celá řada řešení, jak se k vysněnému potomkovi dostat.

Zdroj: healthline.com
Autor: Shani Maiová

Související články