Pokud sami stříháte dětem vlásky, tohle byste měli vědět, než jim ostříháte ofinu

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Detske strihani

Zdroj: Shutterstock

Děti rostou jako z vody a s nimi také jejich vlasy. Abyste neustále nemuseli navštěvovat kadeřníka s drobnými úpravami, jako je například zkrácení ofiny, připravili jsem pro vás návod, jak to v pohodě zvládnout doma bez odborníka.

Asi každý rodič už se jednou potýkal s tím, že dítěti neposedné jemné vlásky padaly do obličeje, jenže gumička ani sponka moc dlouho neobstála. Ofinu je v takovém případě nejlepší zkrátit, aby si děti zbytečně nekazily oči.

Základem jsou dobré nůžky

Jak si tedy doma zařídit malý kadeřnický salon, ve kterém tyto drobné úpravy zvládnete?

Základem jsou rozhodně pořádné nůžky. Vlasy určitě nestříhejte těmi klasickými, které máte v kuchyni na stříhání čehokoliv nutného. Na internetu bez problémů seženete obyčejné kadeřnické nůžky. Volte spíše menší typ.

„Vlasy před stříháním nemokřete a nechte je suché. Zabrání vám to v tom, abyste vlasy ustřihli až moc,“ uvedla pro web goodto.com Zoe Irwin, kreativní ředitelka firmy, která vyrábí vlasovou kosmetiku.

Rovně není správně

Při samotném stříhání se nesnažte brát to klasicky rovně, ale nejprve si vizuálně zkontrolujte, o kolik chcete vlasy zkrátit, a poté je uchopte mezi prsty a stříhejte je pod úhlem ve tvaru písmene „V“.

„Takové stříhání se nazývá bodové a střed by měl být kratší než boky. Stříhání vlasů v menších částech do písmene „V“ vám umožní dosáhnout jemnějšího vzhledu,“ dodala ještě Irwin.

Snažte se co nejméně zkracovat, spíše v milimetrech než centimetrech. Větší změny v účesech se zkrátka vyplatí přenechat odborníkům, jinak byste mohli nadělat více škody než užitku.

Další obecnou radou je nechat vlasy po stranách trochu delší, celý účes pak ve výsledku působí mnohem jemněji.

Chyby se co nevidět ztratí

Na internetu dnes kromě návodů a speciálních fíglů najdete také instruktážní videa, jak ofinu co nejlépe zkrátit. Rozhodně se vyplatí si nějaký takový videonávod pustit předtím, než se do úpravy svého dítěte pustíte.

Na závěr se snad jen hodí říci, že nemusíte zoufat, pokud výsledek nebude úplně podle vašich představ. Vlasy totiž dorostou a s dalším pokusem už budete mít větší praxi nebo pro jistotu svěříte dítě do péče odborníka.

Autor: Karolína Ondrušková

Související články