Malý byt se dá kreativně vyřešit. Přinášíme tipy na úložný prostor

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Skrin usporadani

Zdroj: Shutterstock

Ne každý si může dovolit velký byt a někteří lidé s láskou doma shromažďují i věci, které zkrátka nepotřebují. Někdy se tak předměty válí všude po bytě a překáží. Také s tím máte problém? Víme, jak ho jednoduše vyřešit.

I když máte malý byt nebo jste sběratelem nepotřebností, vždy se dá najít nějaké řešení, jak si usnadnit skladování věcí a najít pro každý předmět místečko, kde nebude překážet.

Pokud se vám na podlaze válí bundy, které se už nemohou vejít na věšák, nevíte, kam se všemi novinami a knihami, nebo máte problémy s umístěním jakéhokoli jiného předmětu, vyzkoušejte následující tipy, které vám zpříjemní bydlení.

Zorganizujte si police ve skříních

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak získat více úložného prostoru, je organizace poliček ve skříňkách a knihovnách. Dají se do nich totiž dát nejrůznější košíčky a misky, do kterých jednoduše naskládáte věci, které se jinak válí všude poházené.

Důležité je také myslet na nastavitelnost poliček. Pokud máte v knihovně poličky, které jsou zbytečně daleko od sebe, proč mezi ně nepřidat ještě jednu, do které se vejde třeba porcelánový servis po babičce?

Využijte dveře

Mnoho lidí si uvědomuje, že poličky a různé organizátory se dají věšet nejen na zdi, ale také na dveře, kde nezabírají skoro žádné místo a spousta věcí na nich může najít svůj domov. Ať už jde o plyšáky, nebo dekoraci, pokud dveře příliš často nezavíráte, umístěte na ně nějaký ten úložný prostor.

Dalším způsobem, jak dveře využít, jsou háčky na bundy. Ty nezaberou tolik prostoru jako věšáky, pro pověšení bund hostů ale poslouží. Také se na dveře dají přidělat látkové držáky na pantofle.

Využijte schody

Pokud máte v bytě schodiště, některé spodní široké schody můžete využít jako prostor pro dekorace. Květiny ve vázách nebo sošky, které jste dostali od příbuzných, najednou mají své místo.

Samozřejmostí je pak vhodně využít prostor pod schodištěm. Obvykle se právě toto místo používá jako komora, do které si dáte košťata a mycí prostředky. Pokud pod schody nemáte zeď, prostor můžete jen zakrýt závěsem.

Zaměřte se na strop

Pokud si myslíte, že poličky můžete mít pouze v místech, kam na ně dostáhnete, mýlíte se. Existují totiž věci, které nesundáváte denně a máte je pouze na výstavce. Právě pro ty jsou vhodné spíše prostory těsně u stropu, kde jsou sice na očích, ale nikomu nepřekáží.

Prostory nade dveřmi jsou vhodné také pro hodiny, obrazy, ale i vycpaná zvířata. Ze stropu se pak dají pověsit držáky na květináče, tím zase zajistíte o nějaké to místo navíc vašim rostlinám, kterých jste se už chtěli zbavit.

Úložný prostor v nábytku

Posledním tipem, který je třeba zvážit, je koupě takového nábytku, který vypadá dobře a zároveň je praktický. Existují například lavičky, které jsou zároveň i botníkem, taburety s úložným prostorem nebo skládací stolky.

Popřemýšlejte také nad postelí s úložným prostorem, do které ukryjete nejen deky a polštáře, ale také povlečení, spacáky, stan a další sezonní věci.  Přečtěte si také naše tipy pro malé šatny.

Autor: Shani Maiová

Související články