Sedm skutečných důvodů, proč muž opustí manželku kvůli jiné ženě

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
duvod opusteni

Zdroj: Shutterstock

Děje se to všude kolem nás. Na první pohled spokojený manželský pár najednou oznámí, že se rozchází. Jaké jsou důvody, proč si na první pohled spokojený muž najde jinou ženu a opustí kvůli ní manželku i děti?

Pro ženu je tato situace často devastující a trvá to, než se s ní vyrovná. Obzvlášť pokud ji muž opustí kvůli jiné, mnohdy mladší ženě. Aby žena mohla jít dál, je dobré přijít na to, co se v manželství pokazilo. Jaké jsou nejčastější příčiny, proč muž opustí ženu kvůli jiné?

1. Cítí se postradatelný a nerespektovaný

Pokud se muž cítí v rodině nebo vztahu dlouhodobě postradatelný a má pocit, že nenabízí dostatečnou hodnotu, může ho to přivést k myšlenkám, že je v rodině zbytečný.

Také respekt a úcta hrají ve vztazích velkou roli. Pokud žena se svým partnerem často nesouhlasí a nemá ani zájem respektovat jeho kamarády nebo práci, může to vést k jeho odchodu za jinou ženou, která ho respektovat bude.

2. Emočně je na jiné vlně

Fyzické pouto je jedna věc, ale to emoční má možná mnohem větší význam. Často se lidé vzdálí po nějaké významné životní události, jako je například ztráta práce, nemoc nebo smrt někoho blízkého. Dojde totiž ke změně emočních potřeb, a pokud žena neumí rychle reagovat, může to v budoucnu vést k rozchodu.

3. Ztrácí nezávislost

Ačkoliv muži obdivují silné a nezávislé ženy, čeho je moc, toho je příliš. Dominantní žena může svého partnera udusit tím, že mu nedá dostatečnou nezávislost a kontrolu nad svým životem.

4. V posteli to nefunguje

Jedním z nejčastějších důvodů, proč dochází k rozvodu, je sex. Pokud to partnerům nefunguje v posteli, je to špatně. Fyzická intimita je ve vztahu důležitá a je třeba najít si k sobě někoho s podobnými touhami.

5. Změnil se a manželství ho nudí

Také věk se na vztazích podepisuje. S přibývajícími léty se mění priority a názory a může se stát, že se na ženu bude muž po několika dekádách dívat jinak a zatouží po jiné partnerce.

S věkem souvisí také léta strávená v manželství. To se může snadno stát stereotypním a muž se začne nudit. Poté bude hledat zábavu jinde.

6. Nechce se posunout dál

Opakem je pak případ, kdy se partner nechce pouštět do žádných větších plánů a myšlenky na manželství či založení rodiny ho děsí. Jestliže na něj žena příliš naléhá, může ho to zastrašit a uteče za jinou.

7. Zamiluje se

Jedním z velmi jednoduchých důvodů je láska. Muž se zkrátka zamiluje do jiné ženy a neumí si pomoct.

Na vztazích je třeba neustále pracovat. Obzvláště v tom partnerském je naprostým základem správná komunikace, pochopení, empatie a také nějaké to koření. Nuda totiž vztahy zaručeně rozbije.

Pokud už však k rozchodu dojde, měla by se s ním žena smířit co nejdříve a nesnažit se s novou láskou svého partnera soutěžit.

Autor: Karolína Ondrušková

Související články