Loví vaše kočka ráda hmyz? Nebraňte jí v tom

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
kocka hmyz

Zdroj: Shutterstock

Viděli jste někdy vaši kočku, jak se honí za hmyzem? Možná vás její snaha o (jednostrannou) hru přiměla pousmát se. Mnoho lidí ale nedovolí svým mazlíčkům, aby jedli hmyz, a pakliže jsou takové situace svědkem, kočku od veškeré havěti odhání.

Děláte to také? Pak vám radíme, abyste toho nechali. Možná vám pohled na chlupatého mazlíčka, který si chce pochutnat na mouše, motýlovi nebo jiném hmyzu, nedělá dobře, a právě proto jej od těchto potvůrek odháníte. My vám prozradíme, proč byste kočku měli nechat, ať si nějakou tu hmyzí havěť zdlábne.

Pro kočky je to zábava

O kočkách je známo, že jsou to hraví tvorečkové. Honit se proto za hmyzem, ať už je to včela, moucha, motýl, nebo třeba vážka, je pro ně velká zábava.

Pro kočky je to dokonce daleko zajímavější než si hrát s umělými hračkami – provázkem a mašličkou na jeho konci, rolničkami a podobně.

Není se čemu divit, že kočky tolik baví honit se za hmyzem, který se před nimi snaží utéct a zachránit si život – všem nám je totiž jasné, jak tyhle kočičí hry v drtivé většině případů dopadají. Pro hmyz ne zrovna šťastně.

Věděli jste, že…

…kočky za svůj život sežerou zhruba dva kilogramy hmyzu? Pole veterinářů by to dokonce mohlo být ještě více. Kdo by to byl řekl, že?

Už z toho plyne, že v požírání hmyzu není třeba kočkám bránit. Možná ale máte strach a je to logické, protože svého chlupatého huňáče milujete a nechcete, aby si nějakým způsobem ublížil.

Hmyzí protein je lepší než ten z masa

Kočky loví hmyz nejen pro zábavu, ale vlastně také proto, že z něho získávají potřebný protein. A ten hmyzí je daleko lepší než ten, který mohou získat z potravy, kterou jim dávají jejich milující páníčci.

Odborníci jsou toho názoru, že brouk nebo pořádně macatá masařka dodají kočce mnohem více živin než maso, které jim podáváme my.

Hmyz je zdrojem kvalitního proteinu a zároveň obsahuje i tuk a další pro kočky a jejich zdraví prospěšné látky.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články