Jak pomoci svému mazlíčkovi, aby se vyrovnal s vaším návratem do kanceláře

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Pes stesk

Zdroj: Shutterstock

Se zlepšující se situací kolem pandemie koronaviru se spousta z nás vrací zpět do kanceláře. Pro někoho je to příjemná změna a zpět do kanceláře se těší, jiný se zase obává ranního vstávání. Co ale naši čtyřnozí mazlíčci?

Home office má řadu výhod a jednou z nich je to, že můžeme trávit spoustu času se svými domácími mazlíčky. Pejsek nebo kočička rozhodně pandemii vnímali příjemně, protože měli své milované páníčky pořád doma.

Připravte své mazlíčky na samotu

Jak tedy připravit na pravidelné odchody do práce své mazlíčky, aby to pro ně bylo co nejméně stresující?

Trénink je dobrá průprava. Než se do práce naplno vrátíte, zkuste mazlíčka nechávat pravidelně, třeba jen na krátké intervaly, doma o samotě.

Během dnů, kdy jste pořád spolu, si vyhraďte čas na aktivity, hru nebo trénink a po zbytek dne si pejska nebo kočky příliš nevšímejte. Jakkoliv krutě to může znít, vašemu mazlíčkovi to opravdu pomůže.

Zajistěte mu pohodlný pelíšek

U pejsků je důležité, aby měli svůj pelíšek, boudu nebo deku, a zvládali povel „místo“. Při vašem odchodu byste měli tento povel použít a pejsek by měl jít do svého pelechu.

Někteří mazlíčci reagují na samotné cinkání klíčů. Zkuste si je během dne vzít častěji do ruky, aniž byste někam odcházeli. Hrajte si s nimi, aby pejsek nebo kočka neměli tento zvuk spojený jen s vaším odchodem.

Neloučit, zabavit a nevítat

Při odchodu dbejte na to, abyste příliš nevyjadřovali emoce a nejistotu. Pes to vycítí a bude více vyvádět. Odchody se musejí stát běžnou rutinou a ani po návratu není dobré se s pejskem příliš vřele vítat.

Na dobu, kdy bude pejsek doma sám, mu zajistěte dostatečné množství vody a také nějakou zábavu. Vyberte pár hraček, které mu před odchodem necháte na hraní v místnosti, kde bude odloučení trávit. Skvělé jsou interaktivní hračky s možností naplnění drobnými pamlsky.

S postupným tréninkem, kdy budete odchody prodlužovat, si pejsek nebo kočička lépe zvyknou na dobu, kdy budete muset odejít do práce na celých osm hodin.

Autor: Karolína Ondrušková

Související články