Domácí vychytávky na úklid, které by vás ani ve snu nenapadly

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Uklid

Zdroj: Shutterstock

Každý chce ve své domácnosti udržovat co největší pořádek. A snad každý, kdo se o svou domácnost stará, nám dá za pravdu, že čím rychleji je uklizeno, tím lépe. A přesně na rychlé tipy při úklidu se podíváme v dnešním článku.

Znáte to. Při každodenním životě vám doma sem tam vznikne nějaký ten nepořádek. Prozradíme vám, jak na krásnou a čistou domácnost bez velkého namáhání.

Tipy, které vás jen tak nenapadnou

Když se rozbije talíř nebo šálek, může být doopravdy náročné zamést veškeré sklo. Především pak malé střepy, které lze obzvlášť snadno přehlédnout. Jakmile zametete velké kousky, položte na podlahu krajíc chleba a zatlačte na něj. Krajíc vám pomůže pochytat ty nejmenší kousíčky skla.

Majitelé domů se pak obávají skvrn od červeného vína, a to oprávněně. Jakmile červené víno uschne, je jeho odstranění téměř nemožné. Důležité je jednat rychle. Pokud máte po ruce bílé víno, použijte jej co nejrychleji k naředění červeného vína.

Zašpiněnou oblast osušte papírovými ručníky a posypte solí. Nakonec látku namočte roztokem octa, vody a jaru na nádobí.

Pokud žijete s domácím mazlíčkem, je těžké říct mu ne, když se přijde pomazlit na gauč. Otázkou ale je, jak se zbavit chlupů, které po sobě miláček zanechá. To, co vysavač nevysaje, můžete uklidit gumovými rukavicemi. Ty si jednoduše natáhněte na ruce a nechte působit jejich statickou přilnavost.

Uklizeno snadno a rychle

Stopy vodního kamene můžete odstranit pomocí jediné přísady. Tou je citron, který nakrájejte na polovinu a poté jím přetřete kohoutky a odtokové kanálky, na kterých vidíte známky vodního kamene.

Houbičky na nádobí jsou šikovnými pomocníky, bohužel ale chytají velké množství bakterií. Namísto vyhození špinavé houbičky prodlužte její životnost dezinfekcí v mikrovlnné troubě. Nejprve houbičku navlhčete a poté ji na dvě minuty vložte do mikrovlnné trouby. Před použitím nechte vychladnout a nikdy do mikrovlnky nevkládejte houbičku, která obsahuje kovové prvky.

Nová barva na stěnách vypadá skvěle. Ovšem na oblečení dobře nevypadá. Pokud jste si při malování zašpinili oblečení, vyčistěte jej novou jednorázovou žiletkou. Položte oblečení na rovnou desku a rychlým pohybem po látce přejeďte žiletkou. Dejte si však pozor, abyste příliš netlačili.

Autor: Pavel Světlý

Související články