Dekorace, které udělají z vaší terasy krásnější místo

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Terasa

Zdroj: Shutterstock

Pokud vlastníte terasu či jen malý balkon, nejspíš přemýšlíte, jak toto místo co nejvíce zútulnit a udělat z něj svou oázu klidu. Následující tipy by vám mohly pomoct.

V dnešním uspěchaném světě plném stresu leckdo zapomíná na nutnost odpočinku a relaxace. Času na to jít si někam vyčistit hlavu od všech starostí kolem rodiny a domácnosti není nazbyt, a proto je fajn vytvořit si relaxační koutek doma.

Vezměte to od podlahy

Čerstvý vzduch a kousek přírody dokáže s naší myslí divy. Pokud máte možnost, vytvořte si takový prostor na terase nebo balkoně.

Začněte od podlahy. Aby nepůsobila dlažba příliš chladně, zkuste na ni položit malý kobereček nebo využít snadno dostupné dřevěné dlaždice, které celý prostor zateplí a zútulní.

Důležitý je taky správný výběr nábytku. Na balkoně sice může být málo prostoru, ale rozhodně si pořiďte alespoň malý stůl a židličku, na kterých si vychutnáte ranní kávu nebo večerní skleničku vína.

Pohodlí především

Pokud je prostor pro větší kusy nábytku, nezapomeňte je doplnit různými polštářky a dekami. Celé posezení bude příjemnější, a když se večer ochladí, můžete se zabalit do deky a dále rozjímat.

Osvětlení také udělá hodně. Na trhu je dnes spousta různých závěsných světýlek, které vytvoří tu pravou odpočinkovou atmosféru a nebudou vás příliš obtěžovat. Moc hezky vypadají také lucerny nebo svícny. S ohněm ale vždy opatrně.

Co by to byl za balkon bez květin. I když nejste příliš zdatnými floristy, pořiďte si alespoň pár zelených rostlinek. Na balkoně je můžete zavěsit pomocí držáků na zábradlí, které hned bude vypadat lépe.

Nesmí chybět zeleň

Zkušenější zahradníci se můžou pustit do pěstování různých druhů bylinek. V květináči vypadají hezky a také vám vylepší nejeden pokrm.

Při pořizování květin si dejte pozor, jakým směrem jsou vaše venkovní prostory orientovány, a v zahradnictví si s výběrem nechte poradit. Pokud víte, že na zalévání zapomínáte, jistě vám odborníci poradí, které květiny to nějaký ten den snesou.

Sluníčko je fajn, ale v létě může být dost ostré a je třeba se před ním chránit. Mějte tak po ruce slunečník, který můžete barevně a stylově sladit s dalšími prvky, jako jsou polštáře nebo podsedáky.

Dekorace vytvoří útulno

Poslední na řadě jsou různé dekorace, které dnes seženete za pár korun. Svícny, ubrusy na stůl nebo vázy dokážou opravdu divy.

Ani bedýnky od jahod nebo jiného ovoce, které si přineste z trhu, nemusí jít rovnou do koše. Pomocí barvy a štětce z nich můžete udělat krásnou dekoraci.

Pak už jen stačí připravit si svůj oblíbený nápoj, vzít knížku či poslouchat vzdálený ruch ulice nebo ticho lesa a můžete rozjímat.

Autor: Karolína Ondrušková

Související články