Baby shower: Připravte mamince před porodem překvápko, na které jen tak nezapomene

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Baby shower

Zdroj: Shutterstock

Pojem baby shower se do České republiky dostal z Ameriky. Jde vlastně o párty, kterou pořádá rodina a přátelé pro nastávající maminku a její nenarozené miminko. Obvykle jde o párty realizovanou zhruba měsíc před porodem.

Pokud máte ve svém okolí nějakou nastávající maminku, která řeší každodenní stres a přípravy na porod, rozhodně jí uděláte radost, když pro ni uspořádáte párty, odvedete její pozornost od problémů a budete s ní probírat jen to hezké.

Baby shower je oslava, při které přivítáte miminko, které se brzy narodí, a proberete s maminkou její pocity, obdarujete ji výbavičkou pro miminko a zmírníte její stres tím, že pro ni s přáteli budete na blízku.

Datum a místo

Pokud plánujete oslavu s maminkou, ideální je nechat termín i místo na ni. Nemělo by to být ani příliš blízko před porodem, ani příliš daleko do něho. Nejideálnější je zhruba měsíc před porodem, záleží ale na tom, jak se sama maminka bude cítit.

Co se týče místa, pokud plánujete oslavu bez vědomí maminky, zjistěte, kam se vždy chtěla podívat, jaké jsou její zájmy a co by se jí asi tak mohlo líbit nejvíce. Nesmí to ale být nic divokého a nebezpečného. Vždy myslete na její bezpečí a pohodlí.

Raději bez dětí

Na seznamu hostů by se měly objevit spíše ženy, především pak myslete na to, aby některé z nich už měly s porodem zkušenosti. Hlavním tématem na baby shower totiž bývá právě dítě a péče o něj, maminka by se měla připravit na všechny radosti, které ji po porodu čekají.

Není úplně vhodné brát na takovou oslavu děti. Mohly by se nudit, navíc se před nimi nedá mluvit o citlivých tématech. Nejlepší složení jsou jen blízké kamarádky, kterým na nastávající mamince opravdu záleží.

Dekorace a občerstvení

S dekoracemi je to náročnější. Pokud již víte, zda bude miminko holčička, nebo chlapeček, zvolte barvy do růžova, nebo modra. Pokud to nevíte a maminka by vám ráda prozradila pravdu, je právě taková párty vhodná k tomu, abyste se zábavným způsobem dozvěděli, co budete vlastně na svět vítat.

Existuje celá řada způsobů odhalení pohlaví miminka, to ale musíte chtě nechtě nechat na mamince. Pokud nevíce, zda zdobit do růžova, nebo do modra, zvolte neutrální šedou.

K jídlu maminky ocení obvykle sladké i slané, vždyť přeci jedí za dva. Informujte se ale předem, co všechno mohou těhotné jíst a pít, abyste se vyhnuli potravinám, které by mohly mamince i miminku ublížit.

Nezapomeňte na dárky

Co se týče dárků, obvykle je opět třeba myslet na to, zda se mamince narodí holčička, nebo chlapeček. Podle toho se pak vybírají oblečky, chrastítka a další drobnosti. Pokud pohlaví neznáte, zvolte neutrální dárky.

Kromě oblečení můžete maminku obdarovat také hygienickými potřebami, dekami a plenkami. V poslední době jsou oblíbené takzvané plenkové dorty, tedy dorty, které jsou složeny z plen, dek a plyšáků.

Baby shower je skvělou příležitostí, jak dokázat těhotné kamarádce, že život s dětmi bude krásný a plný radosti a že těhotenské stresy se vyplatí. Pokud tedy kolem sebe máte někoho, kdo bude brzy rodit, ale vidíte, že ho trápí stres okolo toho všeho, přemýšlejte o tom, co pro něho můžete udělat.

Autor: Shani Maiová

Související články