5 rad, jak si správně vybrat interiérové dveře

od Nikola Jaroschová
DomovKomerční sdělení
   3 minuty čtení
Interierove dvere

Zdroj: Svět oken

Když budete vybírat interiérové dveře, nejspíš zjistíte, že na trhu je opravdu velký výběr. Budete muset zvolit nejen design, ale také technické parametry – výplň, materiál, způsob otevírání, velikost apod. V tomto článku se podíváme na 5 rad nebo spíše okruhů, kterým je dobré se při výběru interiérových dveří věnovat.

1. Vyberte způsob otevírání

Základem výběru dveří je způsob otevírání. Zvažte, jestli chcete klasické dveře nebo dveře posuvné. Záleží hlavně na tom, kolik máte v místnostech u dveří místa, protože posuvné dveře místo šetří, navíc jsou velmi moderní a elegantní. U klasických dveří budete volit dveře levé nebo pravé, u posuvných pak jestli budou zajíždět do zdi nebo podél zdi.

Posuvne interierove dvere

Zdroj: Faceman.cz

2. Jaký materiál je vám nejbližší

Interiérové dveře se vyrábějí z různých materiálů. Můžete mít dřevěné dveře, plastové dveře, hliníkové dveře, částečně prosklené dveře nebo nějakou elegantní kombinaci materiálů. K tomu je potřeba vybrat i výplň dveří – jako výplň se používá voština (papír ve tvaru pláství), děrovaná dřevotřísková deska či plná dřevotřísková deska. Záleží na tom, kde budou konkrétní dveře umístěny.

Interierove dvere dekor dreva

Zdroj: Svět oken

3. Design dveří by měl ladit s okolím

U každého materiálu budete mít na výběr různé barevné provedení dveří, různé vzory na dveřích, je zde i možnost prosklení, které může mít také nesčetně podob. Celkový design se vám musí líbit. Je dobré, aby interiérové dveře ladily s podlahou i se stěnami, ale i spolu navzájem.

Dobrá zpráva je, že každá designová řada nabízí několik variant provedení – prosklené, částečně prosklené dveře ale i plné. Tudíž vyberete jeden design a podle umístění dveří zvolíte konkrétní provedení. V celku spolu ale všechny dveře ladí.

Moderni interierove dvere

Zdroj: Svět oken

4. Povrch dveří je důležitý

Povrch nejspíše patří k materiálům, ale u interiérových dveří se na něj zaměřte zvlášť. V praxi se na povrch interiérových dveří používá fólie, dýha, laminát nebo masiv. Dveře s laminátovým povrch jsou velmi odolné a dobře se udržují, naopak dýha je přírodní materiál a najdete v ní přesný otisk stromu, ze kterého pochází. Záleží na vašich preferencích i finančních možnostech.

5. Vyhněte se nejlevnějším dveřím, vyberte českého výrobce

Cena je samozřejmě důležitá, ale není radno se řídit jen podle nejnižší ceny. Rozhodně vše konzultujte s výrobcem nebo prodejcem. Vyberte ideálně českou firmu, která kromě internetových stránek provozuje i kamenné prodejny, ať se máte kam jít osobně poradit a podívat se na vzorové dveře, designová i barevná provedení.

Interiérové dveře si buď vyberete z nabízených řad, nebo si je můžete trochu dráže nechat vyrobit na míru. Ke dveřím koupíte také obložkové zárubně a obvodové těsnění dveří. Přejeme příjemné vybírání!

Autor: redakce

Související články