5 desigových prvků, které Vám zařídí luxusní domov

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
luxusni bydleni

Zdroj: Shutterstock

Všichni z nás, kteří milují design a tráví čas výzdobou svých domovů, chtějí totéž: žít v příjemném prostoru, který je útulný a vypadá jako z časopisu. Cíl je to dobrý. Domov je základ spokojeného života, a tak je zcela v pořádku trávit hodně času jeho zvelebováním. Pokud se vám líbí, kde bydlíte, působí to dobře i na vaši psychickou pohodu a rádi k sobě pozvete známé. Dnes se podíváme na vychytávky, které příliš nezatíží váš finanční rozpočet, a i přesto bude váš domov vypadat luxusně!

1. Čerstvé květiny

Čerstvé květiny místnost rozzáří. Jejich vůně navodí příjemnou atmosféru a nádech přírody u vás doma rozjasní každou místnost. Květiny na komodě nebo stole můžeme vidět skoro ve všech časopisech, které se zabývají luxusním designem a dekorací domů. Není to náhoda.

Čerstvé květiny navodí příjemnou atmosféru.

2. Vymalujte dveřní hrany

Toto jste ještě možná neslyšeli. O to víc budete překvapeni, jakým způsobem to zapůsobí na vaše obydlí a jakým způsobem ho to rozzáří! Přátelé si na návštěvě budou lámat hlavu nad tím, co se u vás tak změnilo a rozjasnilo místnost, a přesto jim dveřní hrany vůbec nedojdou. Je to možnost, kterou ne každý zná, a o to víc bude váš dům unikátní!

Zkuste vymalovat dveřní hrany. Budete překvapeni!

3. Vymalujte strop

Když máte vysoké stropy, doporučujeme vymalovat stěny až nahoru. Pestrá barva na stropě přitáhne zájem očí a nebudete vědět, kam koukat dřív! Tím do interiéru přidáte zajímavou výšku a nezvyklost, která se hned tak neokouká.

Vymalujte strop pestrou barvou.

4. Hrajte si s doplňkovými barvami

Barva je jedním z nejdůležitějších prvků v každém prostoru. Může ho buďto zcela nakopnout a nebo „zabít“. Myslete „mimo box“ a pohrajte si s netradičními barvami. Nebojte se vyzkoušet růžovou, zlatavou nebo cihlovou barvu. Vše se musí dobře doplňovat, tak to nepřežeňte.

Nebojte se si pohrát s netradičními barvami.

5. Colorblocking

Neboli celá místnost v jedné barvě. Není to snadné a pokud zvolíte špatnou barvu, pokoj budete muset předělat, nicméně jednobarevné pokoje mají něco do sebe a představují příjemnou změnu v obydlí. Zvolte správnou barvu a výsledek vás ohromí.

Skvělý způsob, jak začít, je přizpůsobit barvu barvě oblíbenému nábytku.

V místnosti na obrázku se náramně slaďují nábytek se stejně barevnou stěnou a do zelena laděnými květinami. To, co zabraňuje přeplácání zelené, je decentní podlaha, která rozbourává jakékoliv pochybnosti a možnost unylého pocitu.

Nebojte se mít pokoj v jedné barvě.

A jaké prvky volíte doma vy? Pošlete nám obrázky do redakce a pochlubte se našim čtenářům!

Autor: redakce

Související články