Zlata (63): Kamarádka mi záviděla postavu, což ji dohnalo k zoufalým činům. Buďte rádi, že se vám to nikdy nestalo

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena zavist

Zdroj: Shutterstock

Zlatě je sice třiašedesát let, málokdo by si to ale tipl. Ve svém věku vypadá skvěle, a především její postava je podle mnohých dokonalá. Dosáhla toho tím, že pravidelně cvičí a jí zdravě. To ale některé závistivé duše nedokážou pochopit.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Věděla jsem, že mi moje kamarádky závidí. Muži se za mnou i v mém věku otáčejí. Podle některých vypadám o deset let mladší. Ale nikdy jsem si nemyslela, že by někdo z mých blízkých udělal něco tak šíleného jako Irena.

Kamarádila jsem se s ní dlouhé roky. Po tom, co mi provedla, se jí už ale nedokážu podívat do očí. Šílená ženská, která se mě pokusila otrávit nějakými prášky, si naštěstí udělala jen ostudu a mně se nic nestalo,“ popisuje Irena.

Společné chvíle

Zlata bydlí na vesnici a její kamarádka Irena za ní téměř každý den dojížděla. „I po tolika letech jsme si zkrátka měli stále co říct. Myslela jsem, že za mnou chodí proto, abychom probraly místní drby. Ale spletla jsem se,“ píše Irena.

„Společně s našimi manželi jsme se scházeli pravidelně u nás na zahradě. Často jsme něco opekli, když nebylo hezké počasí, pozvala jsem je na jídlo dovnitř. Bavili jsme se a všechno bylo krásné.

Pak ale přišel den, kdy se to celé změnilo. Můj muž si totiž všiml, že mi Irena něco hází do pití. Když se zeptal, co provedla s mým čajem, bránila se, že nic. Donutil ji proto vysypat kabelku.“

Záhadné prášky

Z kabelky se podle Zlaty vysypaly na stůl prášky, které vypadaly velmi podezřele. „Byly popsané čínštinou. Ani Irenin muž neměl tušení, o co se jedná. Snažili jsme se z ní dostat, o co jde.“

I když Irena tvrdila, že jde o prášky pro ni a že do pití mi nic nedala, nakonec pod nátlakem podlehla a přiznala se. „Oznámila nám, že jsou to prášky, po kterých má člověk přibrat. Objednala je prý na internetu.“

Zlata, její manžel a Irenin muž se začali zajímat o to, proč má takové prášky u sebe. Nakonec začala mluvit. „Prý jsem byla vždycky krásná a oblíbená. Všichni se za mnou otáčeli. A ona chtěla, abych si také jednou užila její postavení.

Když tohle řekla, její manžel se urazil. On totiž Ireně vždy dal všechno, jeho žena ale měla dojem, že to není dost. Neměla jsem náladu poslouchat jejich hádky. Požádala jsem Irenu, aby hned odešla. Od té doby k nám na zahradu nesmí,“ píše Zlata.

Mohla mi ublížit

Zlata se dlouho vzpamatovávala z toho, co jí její nejlepší kamarádka udělala. Večer pak sedla k internetu a o podivných pilulkách si hledala nějaké informace. Našla sice originální stránky, odkud byly léky objednané, ale jenom minimum informací.

„Šlo o prášky od nějakého šarlatána, které měly velmi záhadné a neověřené složení. Klidně mi mohla ublížit, otrávit mě. Kdo ví, jak dlouho mi je podstrkovala. Její žárlivost a hloupost je jedna věc, ale co kdyby se mi něco stalo?“ píše Zlata.

Nakonec se čtenářka rozhodla Ireně pomstít a všem svým přátelům historku povyprávět. Irena má po vesnici ostudu a podle všeho se teď hodně hádá s manželem. „Nejsem pomstychtivá, ale i tak mám trochu radost z toho, že to nakonec odnesla jen ona,“ dodává Zlata.

Autor: Shani Maiová

Související články