Trpíte na alergie, ale už vás nebaví pojídání prášků? Nebudete věřit, jak jednoduše na ni můžete vyzrát

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
zena s alergii

Zdroj: Shutterstock

Ačkoliv je jaro už pryč, ještě stále kolem všichni kýchají, smrkají a mnou si oteklé oči. Alergie dokáže neuvěřitelně otrávit život. Jenže když se dennodenně dopujete prášky, není to asi úplně ideální. Nemluvě o následné únavě a penězích, které nás všemožné pilulky stojí. Zkuste to bez prášků. Poradíme vám, co na alergii zabírá.

Neustále u sebe musíte mít kapesník, máte odřený nos z neustálého smrkání, svědí vás zarudlé oči a jsou tak nateklé, že si ráno nemůžete dát ani řasenku? Důsledky alergie jsou opravdu na nic.

Navíc, když si vezmete prášek, utlumí vás tak, že se vám zavírají oči a padá vám hlava. Kdo by na něco takového měl čas, když musí pracovat a být přes den produktivní, že? A těch peněz, co to stojí.

My vám poradíme, jak s alergií bojovat a jak ji léčit přírodní cestou bez prášků a neustálé únavy.

Co ta alergie vlastně je

Alergie je vlastně nepřiměřená reakce imunitního systému na látky, kterým se říká alergeny a které by člověku za normálních okolností vůbec neměly vadit.

Alergie se projevuje kýcháním, smrkáním, pálením a slzením očí, ale také kašlem, tíhou na hrudníku, dušností, pískáním při dýchání a svědivou vyrážkou.

Jak se běžně léčí

Léčí se pomocí antihistaminik. Jedná se o léky, které obsadí receptory, a tak se na ně nemůže vázat látka zvaná histamin. Ten totiž tělo produkuje v reakci na alergen, a to v obrovském množství.

Antihistaminika jsou nejen utlumující, ale navíc neřeší prvotní příčinu vzniku alergie. Proto je lepší vyzkoušet přírodní cestu, jak alergii předejít.

Perila křovitá

Tento přírodní zázrak posiluje imunitu a obsahuje řadu prospěšných látek, vitamínů a minerálů. Má kořenitou vůni a výtečnou chuť, takže se ani nemusíte přemáhat tuto rostlinu pozřít. Nejlépe ji můžete použít do salátu, do smoothie nebo jako koření.

Obsahuje bioflavonoidy, které zabraňují nadměrné produkci histaminu. Řeší skutečnou příčinu vzniku alergie. Zařaďte ji tedy hojně do svého jídelníčku.

Zelené potraviny

Pokud zařadíte do jídelníčku zelené potraviny, tedy ječmen a chlorellu, posílí se vám tak imunitní systém a tím se zmírní projevy alergie. Oslabení imunitního systému totiž může být právě příčinou vzniku alergií.

Studená sprcha

Celý instagramový svět se loni začal otužovat, a ačkoliv je to nejspíš jen trend pro získávání srdíček, taková studená sprcha po ránu dokáže mírně potlačit produkci histaminu v těle.

Detoxikace jater

S alergií nebo bez by měl člověk provést jednou za čtvrt roku pořádnou detoxikaci organismu. Zanesení těla jedovatými látkami je totiž hlavní příčinou vzniku alergických potíží.

Zdroj: Benu

Autor: Klára Kovalčíková

Související články