Zážitek Aničky Slováčkové z tramvaje je důkazem, že dobro se lidem vrací

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Anna Slovackova

Zdroj: Profimedia

Anna Julie Slováčková je životní optimistkou. Přestože se s ní život nemazlí, je jí všude plno a pozitivní energie z ní přímo vyzařuje. A jak se usměvavé herečce a zpěvačce daří v současnosti, řekla v jednom zajímavém rozhovoru.

Anička byla hostem Adély Gondíkové v podcastu Blízká setkání, kde se rozpovídala o práci s kapelou, o natáčení klipů, o roli v seriálu a o tom, jak jí nemoc změnila pohled na život.

Život se s ní nemazlí

Když se Anička odstěhovala od rodičů, aby měla konečně klid a nemusela neustále řešit problémy, které Felix Slováček a Dáda Patrasová do jejího života vnášeli, očekávaný klid se nedostavil a mladá žena se musela poprat se zákeřnou rakovinou.

Rok 2020 tak pro ni byl noční můrou, ale už loni v lednu rozdávala úsměvy na všechny strany, protože nad těžkou nemocí tentokrát vyhrála. Je také připravená na to, že její boj není ještě zdaleka vyhraný a možná ani nikdy nebude a strašák nemoci je něco, s čím se musí naučit žít.

Na druhou stranu, možná jí paradoxně nemoc i něco přinesla. Začala si vážit sama sebe.

Na návštěvě u Adély Gondíkové se rozpovídala o natáčení úspěšné písničky I když jsme plešatý, která se stala hitem a pro ni má samozřejmě i zvláštní význam. Upřímně vyprávěla o tom, že nechce řešit ty banální věci, které lidem komplikují život.

Zmínila také důležitost duševní hygieny a to, jak jí v životě pomáhá psychoterapie, na kterou chodí pravidelně už roky. Právě těžká nemoc ji přivedla k tomu, že si musí udělat pořádek sama v sobě, aby se jí nemoc nevrátila.

V rozhovoru zmínila také své účinkování v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, kde patří dlouhodobě k nejoblíbenějším postavám. Její postava sestřičky Radky má v nejnovější sérii jednu z hlavních linek. Radka se konečně vdala, ale manželská idylka se moc dlouho konat nebude, protože oblíbenou postavu potká hodně těžká událost, se kterou se bude muset vypořádat.

Dobrý skutek se vám vrátí

Anička věří, že znásilnění, které její postava v seriálu prožila, bude mít pozitivní vliv na společnost a o problému se začne více mluvit, aby bylo jasné, že se ženy nemusí cítit provinile, když se jim taková věc stane.

Chce i prostřednictvím této role přinést něco pozitivního, co by mohlo být pro ženy inspirující a povzbudivé.

Řeč přišla i na píseň Slunečnice, kterou zpívala na nedávném charitativním koncertě na pomoc Ukrajině. Slunečnice je nejen symbolem Ukrajiny, ale Anička natočila k písni, kterou zpívá jako duet s Martou Jandovou, klip, který je inspirovaný její osobní životní zkušeností, která se jí před časem stala při jízdě tramvají.

„Jela jsem se synovcem a přistoupila slečna, která plakala. Já jsem jí pak dala při vystupování lístek z diáře, kde jsem napsala, že bude všechno fajn. Asi za půl roku jsem řešila nějaké problémy a jela z finančního úřadu. Sedla jsem si do autobusu a rozplakala se. Když jsem vystupovala, tak mi někdo zaklepal na rameno a dal mi lístek. Byl to ten můj. Je vidět, že se dobro vrací,“ dodává Anna Slováčková.

Zdroj: dvojka.rozhlas.cz, blesk.cz
Autor: Lída Kropáčková

Související články