Nikola (25): Vždycky jsem chtěla pozorného přítele, ale tohle je už extrém. Jak byste se zachovali na mém místě?

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena pritel nezvlada

Zdroj: Shutterstock

Nejednou jsem si ve vztahu jen tak sama pro sebe povzdechla, že bych byla mnohem radši, kdyby byl můj protějšek pozornější. Neměla jsem takové štěstí, abych natrefila na muže, který by tenhle můj požadavek dokázal splnit.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Proto mě mile překvapilo, že je Radovan úplný opak. V porovnání s mými předchozími partnery byl jako nebe a dudy. Zpočátku mi to bylo příjemné. Zahrnoval mě dárečky, ptal se, jak se mám, zajímal se, jak bylo v práci. Jenže po nějaké době už to začalo být moc.

Pozorného přítele jsem si vždycky přála

Záviděla jsem kamarádkám, které básnily o svých partnerech. Já nikdy neměla přítele, který by mi jen tak, aniž by k tomu měl důvod, koupil kytku neb třeba čokoládu.

Zdálo se mi, že všechny moje kamarádky mají štěstí, kdežto já vždycky natrefím jen na samé sobce. Přála jsem si pozorného přítele, který by myslel více na mě než na sebe. Jenže on pořád nepřicházel.

Nestačila jsem se divit

Když jsem poznala Radovana, zpočátku jsem byla jako u vytržení. Byl totiž úplně jiný než moji dosavadní partneři. Nejdříve jsem to přikládala tomu, že je starší.

Nestačila jsem se divit, že se muži dokážou k ženám chovat i jinak, nežli jak jsem byla zvyklá. Do té doby jsem byla spíše jen uklízečka a kuchařka. S Radovanem to ale bylo úplně o něčem jiném.

Nejdříve se mi jeho pozornost líbila

Byla jsem nadšená. Radovan byl opravdu pozorným partnerem. Zajímal se o mě. Psal mi zprávy do práce. Kupoval mi malé dárečky. To jsem u muže nezažila.

Postupem času ale začalo být té lásky z jeho strany nějak moc. I když se mi dříve líbilo, že mi psal skoro každou hodinu, najednou mi to bylo spíš na obtíž.

Začal mě dusit svojí láskou

Radovan je opravdu pozorný. Ale bohužel až moc. Poznala jsem to až po několika měsících vztahu, kdy mě svojí láskou začal dusit.

Psal mi i několikrát za hodinu. Když jsem hned neodepsala, počet zpráv buď ještě zdvojnásobil, nebo mi začal volat. Čekal na mě před prací, všude mě chtěl doprovodit.

Přestávalo se mi to líbit. Pozorného muže jsem si sice přála, ale ne takového, který mě začne svojí pozorností omezovat.

Vztah jsem ukončila

Ještě nějakou dobu jsem trpěla, jak mě Radovan všude doprovází, několikrát během dne mě stíhá zprávami nebo telefonáty, ale nakonec jsem to vzdala.

Vztah jsem ukončila, nedalo se to vydržet. I po rozchodu se Radovan projevil jako problémový. Trvalo asi dva měsíce, než mě přestal uhánět a doprošovat se. Příště přehodnotím, jestli chci pozorného přítele.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články