Kim Kardashian se oblepila výstražnou páskou. Zapózovala se Salmou Hayek, která vynesla šaty v barvách Ukrajiny

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Kim Kardashian

Zdroj: Sky Cinema / Shutterstock

Nejznámější členka populárního klanu na sebe umí upoutat pozornost. Naposledy to bylo na nedělní módní přehlídce během týdne módy v Paříži, kterou organizoval Demna Gvasalia. Ten vnímá současnou situaci na Ukrajině velice osobně, sám v minulosti prchal z Gruzie před občanskou válkou.

Jak už je v poslední době zvykem, i tato módní akce se nesla v duchu podpory válkou sužované Ukrajiny. Gvasalia označil pařížskou přehlídku jako symbol podpory, oddanosti, nebojácnosti a vítězství lásky a míru.

Polepená Kardashian

Hvězdou akce byla Kim Kardashian (41), která si celé tělo s pověstnými křivkami polepila žlutou výstražnou páskou potištěnou logem módní značky. Kardashian na sobě měla přiléhavé body, boty na vysokém podpatku a v ruce nesla kabelku. Oblepené měla úplně všechno, včetně kabelky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený MediaGuide.NG (@mediaguide.ng)

Prazvláštní „model“ doplnila slunečními brýlemi. Matka čtyř dětí pózovala s Demnou Gvasaliou, který se předvedl ve volné košili v barevné kombinaci modré a žluté, což jsou ukrajinské národní barvy.

Minulost gruzínského uprchlíka

Během módní akce upozornil Gvasalia na ruskou invazi na Ukrajinu, což mu připomnělo jeho vlastní zkušenost uprchlíka z Gruzie. Uvedl, že znepokojivá situace na Ukrajině u něj vyvolala vzpomínku na bolestné trauma, které v sobě nosí už od roku 1993, kdy musel uprchnout ze své vlastní země a stal se z něj navždy uprchlík.

Popsal, jak taková zkušenost v člověku zůstane navždy. Jde o strach a zoufalství. Demna si ale i z této špatné zkušenosti vzal ponaučení a uvědomil si, na čem v životě záleží a co je opravdu smyslem existence. Za největší hodnoty považuje lidskou lásku a soucit.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gaiter (@gaitermagazine)

Uvedl, že práce na této přehlídce pro něj byla neuvěřitelně těžká. Podle Gruzínce v současné těžké době móda úplně ztrácí svůj význam a své skutečné právo na existenci.

Fashion Week se tak pro něj stal absurditou a vážně uvažoval o tom, že show zruší. Došlo mu ale, že na přípravě se svým týmem strávil hodně času, a vzpomněl si, jak moc se na výsledek práce všichni těšili.

Uvědomil si, že zrušení této show by znamenalo vzdát se, odevzdat se zlu, které je to stejné, jež ho dostihlo před lety v jeho vlastní zemi, a že už nechce válce obětovat další část sebe samého.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

„Tato show nepotřebuje žádné vysvětlení. Je to oddanost nebojácnosti, odporu a vítězství lásky a míru,“ uzavřel Gvasalia pro People.com.

Každé sedadlo na přehlídce bylo zdobeno ukrajinskou vlajkou, celkem 525 sedadel a 525 vlajek.

Přijela i Salma Hayek

Kim Kardashian nebyla jedinou celebritou, která se na akci ukázala. Jako vyjádření solidarity s Ukrajinou na přehlídku přijela i Salma Hayek (55), která měla šaty v barvách Ukrajiny. Salma pojala módní akci v rodinném stylu a přivezla s sebou i manžela Francoise Pinaulta (59), dceru Valentinu Palomu (14) a nevlastní dceru Mathildu (21).

Přehlídka se konala na kruhové dráze napodobující postapokalyptickou nukleární zimu. Neofuturistický vzhled kolekce byl doplněný speciálními efekty jako je měkký sníh, vítr a blesky.

Zdroj: people.com, instagram.com
Autor: Lída Kropáčková

Související články