Kate Middleton udělala dojem na Jamajčany. Okouzlila je krásnými šaty ve státních barvách

od Markéta Krejčí
   2 minuty čtení
Kate Middleton

Zdroj: Profimedia

O tom, že je Kate Middleton módní ikonou, už nepochybuje zřejmě vůbec nikdo. Krásná vévodkyně ale dokáže skloubit cit pro módu se smyslem pro státnické povinnosti. Naposledy se jí to povedlo na Jamajce, kde na státnické recepci doslova zářila.

Vévodkyně Kate a princ William jsou momentálně na cestě po karibských zemích, které náleží pod správu britské královny. Právě tu oba dva zastupují.

Státnické povinnosti

Cesta začala v sobotu a měla připomenout výročí usednutí královny Alžběty II. na trůn. Letos to totiž je už neuvěřitelných 70 let, jak upozorňuje Echo24.

Jednou ze zastávek byla i Jamajka. Tam se konala i oficiální státní recepce, a to přímo v oficiální rezidenci generálního guvernéra tohoto státu.

Kráska v zelené

Kate vynesla krásné zelené šaty, které měly zajímavý prvek v podobě spadlých nařasených ramen. Některé části byly posety malými kamínky. Manželka prince Williama tak doslova zářila. Třešničkou na dortu byly krásné šperky zdobené smaragdy, které jí na cestu dle People propůjčila samotná královna Alžběta II.

profimedia

Zdroj: Profimedia

Barva šatů nebyla ale zvolena náhodou. Kromě toho, že hnědovlasé Kate moc sluší, má také jistý státnický přesah. Zelená je totiž barva typická právě pro Jamajku.

Královský pár si tak zřejmě moc dobře uvědomuje, že musí při této cestě udělat dobrý dojem. Politická situace v podrobených zemích v Karibiku není pro Buckinghamský palác příliš příznivá.

Neklid v bývalých koloniích

Cestu dokonce provázely protesty místních obyvatel, kteří o státnickou návštěvu příliš nestáli. Řada z nich by totiž chtěla, aby se jejich země staly na Velké Británii nezávislé.

Příkladem je země Barbados, která si před několika měsíci zvolila svého úplně prvního prezidenta. Předpokládá se, že následovat by ho mohla právě Jamajka.

Zdroj: Echo24.cz, People

Autor: Karolína Ševcová

Související články