Zdravý životní styl: Naučte se říkat NE

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
rikat ne

Zdroj: Shutterstock

Zdravý životní styl není jen o tom, že se musí člověk nutit do sportu a vyhýbat se svým oblíbeným jídlům. Jde především o to dokázat si něco odpustit, ale na straně druhé se nikdy nemusíte k ničemu nutit nebo přemáhat. Pokud se naučíte říkat NE, možná vás až překvapí, jak vám to život usnadní.

Samozřejmě je potřeba vynechávat tučná jídla a sladkosti. Není ale nutné držet náročné diety, jíst jen to, co vám nechutná, a každý večer padat vysílením. Zdravý životní styl není o tom se zničit, ale naučit se žít tak, aby vaše tělo mělo dostatek všeho, co potřebuje.

Pokud zvládnete říci NE následujícím pár věcem, rozhodně jste na dobré cestě k tomu, aby se váš život změnil k nepoznání. Mrkněte se na pár tipů, které pro vás máme.

Řekněte NE alkoholu

Alkohol je v pořádku, pokud si ho budete dopřávat v malém množství. Jenže je jasné, že pokud vyrazíte s kamarády ven, u jednoho piva to neskončí. Proto se naučte říkat alkoholu NE a dejte si raději vodu.

Večer si pak můžete dát ke knížce nebo k filmu skleničku vína. Když je člověk sám, nemá takovou tendenci se opíjet. Samozřejmě stejně tak, jako byste měli ukončit pití alkoholu, měli byste NE říci i cigaretám.

Řekněte NE dovozu jídla

Když si jídla budete vařit doma, vždy budete vědět, co do nich dáváte. Kromě toho, že to bude rozhodně zdravější, než jídla z dovozu nebo z restaurace, určitě také ušetříte.

Platí to i pro polotovary, které sice dováříte doma, ale už neovlivníte, co do nich bylo přidáno na začátku výroby. Obecně jsou polotovary považovány za jeden z nejhorší zlozvyk lidí, který vede k tloustnutí.

Řekněte NE večernímu sezení u počítače

Dlouhý spánek je důležitý nejen pro regeneraci vašeho fyzického zdraví, ale také pro vaši psychiku. Jenže mnozí lidé dorazí odpoledne z práce, zasednou k počítači a zvednou se od něj až kolem půlnoci.

Ideální je si stanovit pravidelnou hodinu sprchování a uložení se do postele. Vždy byste měli myslet nato, že vaše tělo potřebuje alespoň 8 hodin spánku. Navíc sezení u počítače dlouho do noci kazí vaše oči, na které monitor ve tmě svítí.

Řekněte NE negativním lidem

Pokud chcete být zdraví, nesmíte se jen tak někým nechat stáhnout ke dnu. Máte-li vedle sebe kamarády, kteří vám neustále jen říkají, že nikdy ničeho nedosáhnete a že je vaše snaha zbytečná, zkrátka je neposlouchejte.

Když vás pozvou na cigaretu nebo na pivo, řekněte NE. Když vás budou přemlouvat, abyste s nimi místo posilovny zašli do baru, řekněte NE. Oni nakonec poznají, kdo měl pravdu, až se na vás projeví hubnutí, zatímco oni se budou cítit stále jen unavení a jejich nálada klesne na bod mrazu.

Řekněte NE špatnému životnímu stylu

Pokud se naučíte všechna předchozí pravidla, vaše tělo to ocení. Uvidíte, že se zlepší nejen vaše postava, ale i psychika, budete produktivnější a budete si lépe užívat života.

Nakonec nezapomeňte dodržovat správný pitný režim, hodně choďte na sluníčko a snažte se příliš se neupnout k jedné zálibě, ze které by se mohla později stát závislost.

Autor: Shani Maiová

Související články