Věštění ze šálku kávy nebo čaje

od Nikola Jaroschová
   6 minuty čtení
Vesteni salek

Zdroj: Shutterstock

Každá žena je ve svém srdci i tak trochu čarodějka, která ve svém životě musí chtě nechtě čarovat, ať už jde o prázdnou lednici, z které má vykouzlit večeři pro celou rodinu; anebo o sebe sama, kdy evidentně strhaná a utahaná přemaluje svůj obličej v reklamu na štěstí. A nikdo v okolí nic nepozná!

Takové jsme my – my ženy (tak trochu čarodějky) ruku v ruce s šestým smyslem a vrozenou intuicí předvídat i nepředvídané…. na to jsme machři!!! A kdo na to ještě nepřišel, je nejvyšší čas to v sobě objevit!!!

A pro některé z vás, které by snad chtěly do svého ranního rituálu (a hlavně chviličky pro sebe sama) zahrnout i čtení z čajové nebo kávové sedliny, přináším význam několik málo symbolů, které se nejčastěji objevují na dně šálku….

Ale pozor! Symboly se na dně šálku neobjevují každý den, přicházejí jen, když mají pro vás nějaké poslání. Stejně tak jako v životě přicházejí dobré i špatné věci, tak je tomu i tady, vše musí takříkajíc dozrát, dojít svého času….

Trojúhelníky a čtverce

Trojúhelník

Je známkou štěstí a dobré náhody, a pokud se trojúhelník objeví vedle srdce, může to znamenat milostný trojúhelník.

Čtverec

Odkazuje k ochraně a nějakému omezení v životě. Čtverec ohraničuje a chrání před možným zlem, ale na stranu druhou může i naznačovat čas vhodný pro upevňování vztahů.

Symboly (neživé věci) uvnitř čtverce napovídají, že jste chráněni, ale pokud je ve čtverci vyobrazena osoba nebo zvíře, znamená to, že se cítíte být dosti někým nebo něčím omezováni.

Čtverec na cestě mezi dvěma lidmi nebo zvířaty znamená překážku, kterou musíte v nejbližší době zdolat.

Tečky a křížky

Tečky

Objevují se v šálcích velmi často. Mohou naznačovat peníze, rozhovor nebo komunikaci.

Mnoho teček

Několik teček v šálku může znamenat, že budete velmi zaneprázdněni.

Obrazec

Pokud tečky tvoří obrazec, možná je načase podniknout akci.

Křížky

Mohou nasvědčovat tomu, že jste v období, kdy budete postavení před zásadní životní rozhodnutí, nebo že jste v současnosti obklopeni smutkem.

Křižovatka

Pokud váš křížek označuje křižovatku, podívejte se pořádně na okolní obrázky, abyste zjistili, co necháváte za sebou, a co naopak leží před vámi.

Křížky blízko kruhu a srdce

Mohou znamenat polibky.

Kruhy

Jasný, neporušený kruh může znamenat šťastné či bohaté časy, které vám mohou přinést snubní prstýnky, pracovní nabídky nebo jiné příznivé příležitosti.

Pokud bude váš kruh poškozený, je možné, že nabídku dostanete, ale bude trvat déle, než se naplní.

Vypadá-li kruh ve vašem šálku jako prsten, věřte, je to velmi příznivé znamení, které může značit pravděpodobnost svatby nebo jiné formy partnerství.

Dva prsteny

Spojené dohromady znamenají radost a štěstí; tři nebo více prstenů vytvářejí řetěz. To může být pozitivní, ale i negativní. Záleží na symbolech, které prsteny obklopují, neboť řetězy nás mohou uvěznit, nebo nám naopak poskytovat bezpečí.

Symbol tvaru vejce naznačuje, že se ve vašem životě vyskytne něco úplně nového.

Čáry

Rovné čáry

V šálku odhalují přímou cestu před vámi. Pokud čára SPOJUJE DVA OBRÁZKY, znamená to mezi nimi silné spojení.

ROVNÁ ČÁRA MEZI LIDMI ukazuje, že s ostatními dobře komunikujete, a máte s nimi dobré spojení.

ZVLNĚNÉ LINIE mohou naznačovat klikatou cestu, jež je před vámi.

Pokud je v blízkosti zvlněné čáry symbol SRDCE, možná si prožijete bouřlivé období v lásce nebo s někým, koho milujete.

Hvězdy a spirály

HVĚZDY přináší lesk a naznačují úspěch ve vaší sebeprezentaci, nebo že lidé konečně rozpoznají vaše schopnosti, protože vynikáte v davu. Anebo se možná setkáte s někým, kdo je HVĚZDA.

Pokud ses hvězdy objeví společně s dalšími SYMBOLY ŠTĚSTÍ, může nastat doslova čas „poděkovat vašim šťastným hvězdám“.

Hvězda vás také může provázet určitým směrem, tak se nezapomeňte podívat na obrazce kolem ní, abyste získali více informací.

SPIRÁLY dodávají vašemu čtení elán, protože představují velmi mocné symboly života.

Samotné GALAXIE jsou veliké spirály, vytvořené z hvězd. Možná velmi brzy zažijete obrovskou vlnu inspirace. Pokud ale v blízkosti spirály objevíte SRDCE, možná ve svém milostném životě zažijete vzestup.

Zvířata

ZVÍŘATA zaujímají poněkud zvláštní místo, ať jsou už divoká nebo domestikovaná. Stvoření, která naleznete ve svém šálku, odpovídají aspektům vaší vlastní vnitřní povahy, nebo povahy ostatních. Uvidíte-li MOCNÉ zvíře, může to být ochránce, který vám přináší dobrou zprávu.

Zvíře BLÍZKO OKRAJE vždy znamená štěstí a blahobyt, pokud ovšem zvíře nevypadá hrozivě.

Přestože všichni známe obecně rozšířený význam jistých zvířat, vždy vezměte v úvahu svůj vlastní, první dojem – ten je ze všeho nejdůležitější!

Podkovy

OBRÁCENÁ podkova znamená, že vás čekají dobré časy.

Pokud ale podkova UKAZUJE SMĚREM DOLŮ, vaše štěstí vás možná opouští.

Andělé

ANDĚLA zdobícího váš šálek vždy pokládejte za požehnání, neboť ANDĚL je božským poslem. Anděl nám přináší zprávy, varování a chrání nás před všemi křivdami. Pomůže Vám překonat současné obavy, a také vás bude provázet na každém kroku.

Motýli

MOTÝLI jsou překrásná stvoření a mohou vypovídat o veliké touze po svobodě ducha, připomínat vám čistou radost, která přichází, pokud se naučíte žít v přítomnosti.

Květiny

Různé DRUHY KVĚTIN mají odlišné významy. Květiny obecně znamenají, že vám jde vstříc štěstí a uznání.

KYTICE představuje ctitele nebo možná odhaluje, že jste se zamilovali. Vyjadřují poděkování za něco, co jste udělali.

RŮŽOVÉ PUPENY mohou ukazovat na možnost nového milostného vztahu nebo na lásku v rané fázi.

SEDMIKRÁSKY a SLUNEČNICE značí, že člověk může být šťastný z mnoha věcí.

LILIE mohou znamenat čistotu nebo ztrátu.

MÁK díky svým omamným vlastnostem může představovat hluboký spánek, léky; nebo bohatství a skrytou extravaganci.

Ovoce

Pokud vidíte v šálku OVOCE, budete velmi plodní. Specifické druhy ovoce přidávají další vrstvu významu.

FÍKY signalizují smyslný prožitek z lásky a sexuality. Jejich malá semínka představují pokušení.

CITRÓNY mohou znamenat, že vám některé věci ztrpknou, proto se dobře podívejte, které další obrazce obklopují váš citrón; jen tak zjistíte, čeho se to bude vše týkat.

JABLKA představují spoustu darů života.

HROZNY symbolizují, že máte před sebou dobu plnou hojnosti a oslav. Když se objeví hrozny, buďte trpěliví, protože chvilku potrvá, než se věci skutečně naplní.

Pyramidy

PYRAMIDA znamená pro vás velké požehnání, protože pyramida má hluboký duchovní význam a silnou strukturu, která přetrvala zkoušku časem. (Základem pyramidy je čtverec, a má čtyři trojúhelníkové strany, které se tyčí k vrcholu.)

Pokud vaše PYRAMIDA STOUPÁ, nebo směřuje směrem k okraji šálku, posílí všechny vaše snahy.

PŘEVRÁCENÉ pyramidy směřující dolů ke dnu šálku vás pobízejí, abyste si všimli všech destabilizujících vlivů. Možná se vám bude chvíli zdát, že váš život je vzhůru nohama.

SCHODOVÁ struktura pyramid je také důležitá, protože vám pomůže hezky krok za krokem dosáhnout vašeho vytouženého cíle.

Domy

Vidíte-li DŮM, může to souviset s vaším současným stavením, vaším ideálním domem nebo s domem, ve kterém chcete a budete bydlet v budoucnosti.

Okna

OKNO ve vašem šálku přináší nové příležitosti.

Okna vám umožní podívat se do místnosti nebo ven z ní, v závislosti na tom, kde právě stojíte. Pokud vás to tentokrát táhne dívat se dovnitř, možná objevíte část sebe sama,  která je momentálně skryta. Občas, když se podíváme dovnitř, můžeme dokonce zahlédnout smysl naší duše.

Pokud se díváte skrz to malé okénko ve svém šálku, prohlédněte si také OKENNÍ RÁM, neboť možná právě přišel čas ohraničit nové myšlenky, nebo přeorganizovat ty staré.

Ať se oknem díváte DOVNITŘ nebo VEN, snažte se vždy uchopit příležitosti, které se před vámi objeví, protože čas jednat brzy pomine!

Jestliže se vaše okno zdá být ŠPINAVÉ nebo ROZBITÉ, možná je potřeba opravit, vyčistit situaci nebo přátelství předtím, než se nějaká příležitost objeví.

Žebříky

Když v šálku uvidíte ŽEBŘÍK, budete možná muset zdolat překážku, jež se nachází mimo vaše možnosti.

Srdce

Najde-li si do šálku cestu SRDCE, znamená to odvahu, lásku a pochopení.

Bez ohledu na velikost, pokud srdce bude mít HEZKÝ tvar anebo směřuje v šálku SMĚREM VZHŮRU, označuje lásku a blížící se milostný vztah. Můžete své srdce vložit do všeho, co děláte, a budete mít dostatek odvahy, abyste své srdce následovali, kamkoliv vás povede.

NEJASNÉ nebo NEÚPLNÉ srdce může ohlašovat smutek a žal. Symbol srdce může také znamenat, že vás vášnivě přitahuje tvořivá stránka života.

Ruce

Objeví-li se RUCE, zamyslete se!

Chtějí po vás, abyste se zastavili anebo vás povzbuzují, abyste pokračovali dál?

DVĚ SPOJENÉ RUCE představují lásku, věrnost a slib.

Obličej

Narazíte-li na OBLIČEJ, jaký výraz v něm je? Všimněte si jeho rysů.

OČI v šálku znamenají, že vás někdo sleduje nebo že na někoho či něco musíte dohlédnout. Proto se ujistěte, že jste nepřehlédli nic podstatného.

Střed vesmíru bývá často zobrazován jako obrovské KOSMICKÉ OKO; tento symbol se vám mohl zobrazit proto, aby vás povolal k vyššímu životnímu účelu.

UŠI znamenají pozorné naslouchání, abyste se vyvarovali možnému nedorozumění.

Když se zobrazí samotné NOSY, nebo jsou v obličeji velmi VÝRAZNÉ, mohou představovat čich a vaši schopnost „vyčenichat“ pravdu.

DLOUHÉ NOSY jsou spojovány s dychtivým zájmem, klamem nebo s někým, kdo je velmi vlezlý, a do všeho strká nos.

OTEVŘENÁ ÚSTA, zvláště pokud jsou kolem nich tečky, symbolizují hovorného člověka.

ÚZCE SEVŘENÉ rty označují někoho, kdo si své myšlenky nechává jen pro sebe.

KUDRNATÉ VLASY znázorňují vzpurnou nebo tvořivou povahu.

ROVNÉ VLASY logickou mysl.

DLOUHÉ VLASY představují romantickou povahu.

Klobouky

Díky KLOBOUKU se můžete cítit jako na samém vrcholku světa, protože máte jasnou hlavu, a jste dobře vybaveni k učinění smělých rozhodnutí.

BARET může znamenat lásku ke všemu neobvyklému a tvořivému.

ČARODĚJNICKÝ klobouk ukazuje na to, že kolem sebe máte momentálně spoustu kouzelného, máte stále více osobního kouzla a šarmu.

KLOBOUK PROTI SLUNCI je vždy zábavný. Máte před sebou dovolenou nebo šťastné období.

Objeví-li se OSOBA S KLOBOUKEM přetáhnutým přes oči, může to znamenat, že před vámi někdo něco skrývá.

Kotvy

KOTVA přináší naději a úlevu. Umožní vám odpočinout si od životních bouří.

Autor: redakce

Související články