Trápí vás stres a úzkosti? Jako první pomoc vyzkoušejte bylinky

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
zena konzumuje bylinky

Zdroj: Shutterstock

Občasná úzkost je normální součástí života. Pokud se jedná o stresové situace, jako jsou zkouška, prezentace nebo setkání s novými lidmi, můžete pociťovat určitou nejistotu nebo stres. V mnoha případech si však můžete pomoci sami a s úzkostí zatočit raz dva.

Řešení úzkosti může být stresující, ale správná léčba vám zaručí klid. Mnoho lidí najde úlevu díky léčbě, která může být jednoduchá. Zatímco někteří lidé užívají léky, jiní mají úspěch s přírodními léky a tipy.

Přírodní léky na úzkost

Přírodní léky na úzkost jsou ty, které nepředepsal doktor. Zahrnují věci, jako jsou bylinky, aromaterapie a provádění určitých věcí podporujících relaxaci. Pojďme se společně podívat na tipy, které vám s úzkostmi pomohou.

Prvním pomocníkem při úzkostech může být cvičení. To není dobré pouze pro vaše fyzické zdraví, ale je skvělé i pro vaši duševní pohodu. Vykonávání aktivity pomáhá odvést mysl od problémů, které vás trápí. Ve vašem těle se také začnou tvořit endorfiny, díky kterým budete mít lepší náladu.

Několik různých bylin a bylinných doplňků může pomoci zmírnit příznaky úzkosti. Mezi nejznámější bylinky patří levandule, heřmánek, mučenka i káva. Mnoho z těchto doplňků najdete ve formě tobolek. Dobré jsou pak také bylinné čaje, které vám pomohu relaxovat.

Nadechněte se a vnímejte své tělo

Meditace zahrnuje cvičení všímavosti. Zaměřte se na odstranění chaotických myšlenek ze své mysli a pokuste se je nahradit klidem. Meditace může pomoci zmírnit příznaky úzkosti a pomůže vám cítit se lépe.

Alkohol a cigarety jsou častou náplastí na špatnou náladu. Po pití se však vaše úzkost může zhoršit, a vy se tak budete cítit o něco hůř. Dokonce i kouření může úzkosti zhoršit. Pokud jimi trpíte, popřemýšlejte nad tím, zda není ten správný čas s kouřením přestat.

Zatímco přírodní léčba může pomoci, některé příznaky mohou naznačovat to, že byste měli vyhledat lékařskou pomoc. Lékaře vyhledejte, pokud je vaše úzkost dlouhotrvající a narušuje vaši schopnost fungovat. Dále tehdy, pokud vaše příznaky přetrvávají déle než šest měsíců, pokud se vyhýbáte lidem nebo místům či máte potíže se spánkem.

Lékař vám může předepsat léky proti úzkosti nebo vás odkázat na odborníka. V některých případech pak mohou být přírodní léky použity společně s předepsanou medikací.

Zdroj: WebMD

Autor: Pavel Světlý

Související články