Strach, flexibilita i moudrost. Co znamenají sny o hadech?

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Had

Zdroj: Shutterstock

Pro mnoho lidí jsou hadi doslova noční můrou a nesnášejí je naživo ani ve snech. Představa, že se vaše noční můra promítne i do vašeho života, je prostě odporná. Ve skutečnosti jsou sny o těchto zvířatech běžné a mají různé významy. Co to tedy znamená, když se vám zdá o hadovi?

Hadi mají ve snech různé významy. Když se vám zdá o hadech, může to být symbolické i doslovné. Spojitost to může mít s rodinnými, kulturními i osobními významy. Osobní symbolika může souviset s vaší zkušeností s hady.

Například pokud z hadů máte strach, je možné, že se vám do snů promítnou. To samé může být i v případě, že hady chováte.

Několik různých významů

Prvním krokem je říct si, co pro vás tento plaz znamená. Opět i to má několik významů. Jedním z těch nejběžnějších je zrada. Tato interpretace pochází z bible, v níž had poradil Evě, aby si dala jablko ze stromu poznání.

To souvisí i s další interpretací, kdy nemůžete nebo nechcete někomu či něčemu věřit. Had tedy může symbolizovat vaše podvědomí, které vám ukazuje, komu je a není dobré důvěřovat.

Hadi ve snech mohou také znamenat úzkosti či strachy, zvláště pokud se hadů bojíte ve svém běžném životě. Možná se cítíte ohroženi nebo v nebezpečí a vaše podvědomí se s tím snaží vypořádat, když spíte. Had ale také může znamenat, že vás něco láká, symbolizuje tedy i pokušení.

Pokud je had ve vašem snu okouzlující nebo něčím zajímavý, znamená to, že ve svém reálném životě nad něčím přemýšlíte a nevíte, zda tomuto pokušení podlehnout. I to souvisí s biblickým stromem poznání.

Obava, ale i moudrost

Hadi mohou znamenat i to, že v některých situacích se musíte naučit být flexibilnější či že jste v procesu transformace. Souvisí to s měněním jejich kůže. V tomto případě je to myšleno pozitivně, had je zde vyobrazen jako dobré znamení. Tady se sněním určitě pokračujte.

Toto na první pohled nehezké zvíře ale může znamenat i moudrost, například pokud had ve snu mluví a říká něco moudrého nebo pokud se probudíte a cítíte, že jste v určitých věcech prozřeli. Vaše podvědomí tak směřuje k moudrosti. Snění o hadech ale může znamenat pro každého něco jiného. Hledejte proto významy, ať víte, zda je had ve vašem snu pozitivním nebo negativním znamením.

Autor: Tereza Šlingrová

Související články