Rozhodli jste se bydlet spolu? Víme jaké to může mít následky

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Par se stehuje dohromady

Zdroj: Shutterstock

Jste ve vztahu už nějakou dobou a rádi byste začali bydlet spolu? Pro každý vztah je to přirozený a radostný proces, někdy však pěkně bolestný. Od počátku společného bydlení dochází nejen k romantickým chvilkám, ale i k menším či větším sporům. Co byste měli vědět, než tento důležitý krok uděláte?

Společným bydlením si dáváme závazek být k sobě ohleduplní častěji než jen na schůzkách, výletech, nebo během společných víkendů.

Tento společně strávený čas nám časem přestává stačit a chceme být se svým partnerem častěji, a nejlépe pořád.
Stěhováním si projevujeme důvěru, že zvládáme ustát intimitu všedního dne včetně všech zvuků a zápachů, u kterých na začátku vztahu předstíráme, že neexistují.

Je to však také zkouška, jak zvládneme snášet situace, na které třeba nejsme zvyklí. Musíme začít být více tolerantní k sobě navzájem i ke svým zlozvykům.

Jedináčci jsou v nevýhodě

Skvělou průpravu ke sdílení společné domácnosti budou mít ti z vás, kteří vyrůstali se sourozencem, a tak jsou více zvyklí, že se musí tomu druhému občas přizpůsobit a rozhodovat o věcech společně, a ne podle toho, co zrovna chce.

Jedináčci si budou spíše hůře zvykat na to, že se svět netočí jen kolem nich, a to, co vyhovuje jednomu, se tomu druhému prostě nemusí zamlouvat.

Chcete být chvíli sami? Pozdě

Byli jste zvyklí na to, že když jste neměli náladu někoho vidět, zavřeli jste se doma a nikdo na vás nemohl. To ale už teď nepůjde.

Nemůžete jen tak tomu druhému říct, ať odejde pryč ze svého domova, protože chcete být sami.

Neustále musíte s někým komunikovat. Navíc se musíte naučit odložit masku před někým, před kým jste ji zatím doposud nikdy zcela neodložili. Tu masku, kterou nosíte před celým světem a před veřejností.

A co když navzájem zjistíte, že ten člověk, který se skrývá pod maskou, se vám už nelíbí tolik jako ten, který vám svou nepravou tvář nastavoval celou dobu? Prostě to, jaký je sám sebou beze všech zábran, není to, co jste si představovali. Odhalí vám tak všechny své chyby, které jste zatím neodhalili.

Přijmete je takové, jaké jsou, nebo odejdete a budete hledat někoho jiného, kdo takové chyby nemá?

A kde budeme žít?

Také místo, kam se společně stěhujete, hraje určitou roli.

Něco jiného je, když se stěhujete na nové místo, kde ještě ani jeden z vás nebydlel, a něco jiného je přistěhovat se k partnerovi, který už má doma nějaký řád, ze kterého nebude chtít jen tak polevit.

Vše je potřeba si nejprve rozmyslet a neočekávat, že nebudete muset partnerovi nijak ustupovat (protože vás přece miluje a udělal by pro vás cokoliv). Stejně tak nesmíte očekávat, že po tom, co se k sobě nastěhujete, bude vše úplně stejné jako do tohoto okamžiku.

Autor: Klára Kovalčíková

Související články