Rozchod? Toto rozhodně nedělejte!

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Rozchod

Zdroj: Shutterstock

Rozchod s partnerem potká za život drtivou většinu z nás. Ať už za rozchod mohla nevěra, rozdílné pohledy na život, časté hádky nebo něco jiného, nezřídka kdy odloučení od partnera bolí, a to i přesto, že jsme to byli často my, kdo rozchod inicioval. Čeho se po rozchodu vyvarovat, abyste se z toho nezbláznili?

1. Děláte, že se nic nestalo

Tak toto prosím ne. Dusit emoce v sobě a snažit se působit, že jste šťastná a rozchod s vámi nic neudělal, je hloupost. Sama sebe totiž neobelžete a dříve či později se propadnete do deprese. Brečte, řvěte, zanadávejte si, trhejte papíry. Ukažte emoce!

2. Pít, kouřit, fetovat

Další z častých „vysvobozujících“ metod, ke kterým se nejeden jedinec po rozchodu uchýlil. Nikdo na světě nestojí za to, abyste si kvůli němu zničili zdraví. Co víc, alkohol, cigarety a drogy vedou k závislosti, která vás může stát i život. Raději si zanadávejte a ve vzteku cigarety roztrhejte.

3. Sebelítost

Proč vždycky já? Proč je svět tak nespravedlivý? Nikdo mi nepřeje nic dobrého! Poznáváte se v tom? Tak přestaňte. Sebelítost k ničemu dobrému nevede. Naopak se můžete dostat do bludného kruhu, kdy si budete připadat k ničemu, a že vám ten nahoře nic dobrého nepřeje, takže se ani o nic nebudete snažit, což může vést k bodu 2, a to nechcete!

4. Prohlížení starých fotek

Otevřete galerii na mobilu či tabletu a prohlížíte si fotky pořízené během celého vztahu. Vzpomínáte, jak to bylo krásné, když jste byli čerstvě zamilovaní a měli oči jen pro sebe. Taková aktivita je krásná věc, ale ne tehdy, když jste se právě s partnerem rozešli (nebo on s vámi). Budete se topit ve vzpomínkách, až zapomenete žít přítomností. Pokud vám vzpomínkové fotky nedají spát, vymažte je z mobilu a posuňte se v životě dál.

5. Špinit partnera u jeho přátel

Partneři často bývají před vztahem jen kamarádi, proto není vyjímkou, když mají stejné přátele. Pokud tomu tak je, rozhodně se nesnažte svého bývalého partnera před nimi shazovat, pomlouvat nebo na něj jinak házet špínu. Často to povede k tomu, že ztrátíte nejen partnera, ale i vaše přátele, a to bude bolet o mnoho víc!

Autor: redakce

Související články