Recept na šťastný vztah

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Recept na stastny vztah

Zdroj: Shutterstock

Jediný recept, který by fungoval pro všechny páry na světě, asi neexistuje. Portál LifeHack zveřejnil článek sepsaný uznávanou vztahovou koučkou a komunikační profesorkou Carol Morgan. Odhalila v něm jednoduché tipy, co dělají šťastné páry každý den.

Základem každého pevného vztahu je komunikace. Je opravdu důležité, aby si spolu partneři povídali a naslouchali si, a to pořádně. Ne že jen posloucháte, co vám partner říká, ale opravdu to i vnímáte svým mozkem a srdcem.

Umění správné komunikace

Dalším tipem je s drahou polovičkou udržovat kontakt i během dne. Stačí si vyměnit jednoduché zprávy jako „Myslím na tebe“ nebo „Miluji tě“.

Čas utíká opravdu rychle a často se stává, že se lidé navzájem odcizí. Důležité je proto také to, aby partneři často dělali něco společně.

Pochvala a odpuštění

Teplou večeři, opravenou skříňku nebo posekanou zahradu nelze brát jako samozřejmost. Vyjádřit vděčnost a pochválit svou druhou polovičku je společně s komplimentem dalším receptem na spokojený vztah.

Nemyslet jen na sebe a upřednostnit potřeby milované osoby před vlastními je v dnešním sobeckém světě těžké, ale pro šťastný vztah zásadní. Zlepšit partnerovi den znamená, že lepší den budu mít i já.

Nikdo není dokonalý, a proto je důležité umět odpouštět. Páry nejsou šťastné díky tomu, že by byli partneři perfektní, ale protože si uvědomují, že lidé jsou nedokonalí, a umí odpouštět.

Společné chvíle a romantika

Udržujte romantiku stále při životě. Flirtování a randění není jen pro čerstvě zamilované. Jinak by se z vás mohli stát v podstatě jen spolubydlící.

Že je trapné se po mnoha letech držet za ruce a přitulit na gauči u televize? Naopak, právě tyto doteky udržují oba partnery v emocionálním i fyzickém spojení.

Zakončit den společným odchodem do postele se může zdát těžké, zvlášť když spolu žijí sova a ranní ptáče, ale právě tento rituál je pro páry významný.

Podpora a humor

Nezbytná je také podpora. Ať už ve snech, nebo v obtížných chvílích, vždy je důležité, abyste tady byli jeden pro druhého.

Život provází různé situace a někdy umí být opravdu těžký, je třeba umět se společně zasmát. Smích, zábava a humor jsou totiž ústředním bodem života všech šťastných párů.

Všechny tyto tipy jsou vlastně naprosto jednoduché, ale právě proto na ně lidé často zapomínají. Nikdy ale není pozdě začít.

Autor: Karolína Ondrušková

Související články