Příliš toho nevyžaduje, délka jeho nervů vás ale zaskočí. Tohle jste o pánském přirození nejspíš netušili

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Muzske prirozeni

Zdroj: Shutterstock

Pánové si možná myslí, že některé části svého těla znají dokonale. Nikdo zřejmě nemůže vědět více než vy o tom, co máte tam dole. Máte toho přece hodně načteno z internetu i odborných knih, že ano? Vždycky ale existuje nějaká ta novinka, která vás fascinuje.

Uživatelka TikToku, která vystupuje pod přezdívkou arlingtonbirthservices se věnuje zveřejňování faktů o lidském těle, především pak o jeho částech souvisejících s reprodukcí. Když přednedávnem přidala video o penisu, získala velký úspěch.

Téměř 6 000 srdíček a přes 500 komentářů se objevilo u klipu, v němž prozrazuje ženám i mužům fakta, jež ví jen ti, kteří se zabývají jejím oborem. Zajímavá jsou ale pro nás pro všechny.

Nic víc než horká voda

Prvním faktem je jednoduchá hygiena. Penis nevyžaduje dle NHS.uk nic víc než jen teplou vodu. Existuje samozřejmě i kosmetika na pánskou intimní hygienu, ve většině případů je ale zbytečná.

Mnoho mužů se možná ani nepozastaví nad tím, že když se sprchují, zkrátka se tam dole umyjí sprchovým gelem, co si zrovna dali na tělo, nebo jen teplou vodou, zatímco jejich drahé polovičky mají na vaně vždy nějaký ten intimní gel.

Je to díky předkožce, která pánské přirození chrání a nevyžaduje zkrátka nic jiného než vodu. I tak je ale potřeba zdůraznit, že voda by měla být horká a nestačí jen lehké opláchnutí, ale opravdu důkladné omytí.

@arlingtonbirthservicesDid you know these facts about the foreskin? #intact #foryourinformation #factsyoudidntknow #intactmale #knowbetter♬ original sound – Caren Nugent | Birth Educator

¨

73 metrů

Jde o nejcitlivější místo na lidském těle. Není tedy překvapením, že se právě zde nachází celá řada nervových zakončení. Tipli byste si ale, kolik jich tak může být? Celkově je to podle vědců až 20 000 zakončení, v penisu se ale ukrývá více než 73 metrů nervových vláken.

Kromě toho má předkožka penisu zhruba jeden metr žil a kapilár, kterými koluje krev. Právě tato fakta mají hlavní roli při pohlavním styku. Pro srovnání, v ženském klitorisu je nervových zakončení jen 8 000.

Ochrana podobná očím

Nejspíš málokoho by napadlo, že část obličeje, konkrétně oční víčka můžou mít něco společného s penisem. Ale světe, div se, je to tak. Oční víčka totiž produkují tekutinu, která naše oči chrání před nečistotami. A velmi podobnou látku produkuje také předkožka, díky čemuž se na penisu snižuje tření.

Fanoušci reagují vtipnými komentáři

Celá řada fanoušků reaguje především na fakt o mytí penisu. Uživatelka totiž ve videu doslova uvedla, že se čistí v podstatě sám. Pak objasnila, že je k tomu třeba pouze teplá voda. Většina lidí se ale chytla první části.

„Sám se tedy rozhodně nečistí. Kdybych dvakrát denně nešel do sprchy, nejspíš bych večer svých 20 000 nervových zakončení příliš s přítelkyní nevyužil,“ napsal jeden z fanoušků TikTokerky.

Další lidé pak v komentářích debatují o tom, jak je pro penis užitečná předkožka, a objevují se i názory o obřízce, která mnoho věcí z výše zmíněného může změnit. K těm se uživatelka slibuje vyjádřit v dalším videu.

Samozřejmě nechybí ani vtipné narážky na délku přirození, která ale nijak nesouvisí s délkou žil a kapilár v něm, mnoho lidí ale bere informace naprosto seriózně a děkuje za poučnou přednášku, která jim během jedné minuty ukázala, co všechno o svém nebo partnerově těle netušili.

Zdroj: medicalnewstoday.com, webmd.com, TikTok
Autor: Šárka Cvrkalová

Související články