Poznáte signály značící konec vztahu?

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
rozchod

Zdroj: Shutterstock

Mnohdy je opravdu těžké poznat, že vztah už nefunguje tak, jako na začátku. Někdy si to dokonce nechceme přiznat. Existují ale jasné signály, které kolikrát máme doslova na očích, jenom je (ne)vědomě přehlížíme.

Podle čeho poznáte, že nemá smysl nadále udržovat váš současný vztah? Možná si nejste jistí, možná váháte, nebo se bojíte přiznat si pravdu. S následujícími signály to poznáte bezpečně.

Nedokážete spolu mluvit

Komunikace je bezesporu jedním z nejdůležitějších pilířů každého vztahu. Umět spolu mluvit je klíčové, pokud má vztah fungovat.

Co když to ale neumíte? Co když spolu mluvíte stále méně a méně, problémy zadržujete v sobě a jeden druhému neřeknete, co vám vadí?

Takový vztah nemá smysl. Pokud ho chcete zachránit, zapracujte na tom, abyste spolu mluvili a vzájemně se svěřovali.

Nespíte spolu

Intimní život je základem spokojeného a fungujícího vztahu. V dobrém partnerství intimita mezi partnery funguje, vzájemné něžnosti jsou pravidelné a žádané oboustranně.

Jakmile to začne skřípat za dveřmi ložnice, je to první krok k problémům, které se mohou dříve nebo později vyrojit.

Pokud s partnerem nespíte, je něco špatně. Zjistěte, proč tomu tak je. Kdo má problém a s čím? Třeba přijdete na to, že si vzájemně můžete pomoci.

Často se hádáte

Hádky ke vztahu patří. Dokážou pročistit vzduch nebo pomohou upustit páru. Čas od času se s protějškem pohádáme asi úplně všichni. A je to dobře.

Co když se ale hádáte pořád a kvůli naprostým hloupostem? Máte-li pocit, že partner nebo dokonce vy sami cíleně vyhledáváte důvody k hádce, pak je mezi vámi něco špatně.

Neplánujete společnou budoucnost

Pokud jsme zamilovaní, dokážeme si představit, že s partnerem strávíme zbytek svého života. V duchu si malujeme společnou budoucnost.

Děti, domeček, klidně i nějaký ten domácí mazlíček… Problém nastává v okamžiku, kdy se partner společným plánům do budoucna vyhýbá.

Všimli jste si, že jakmile přivedete řeč na společné plány, partner změní téma? Je podrážděný nebo odpovídá neurčitě? Měli byste zpozornět, protože tohle není v pořádku.

Nepodporujete se navzájem

Ve vztahu je samozřejmost, že při sobě partneři stojí a vzájemně se podporují. A to prakticky ve všem, co jeden nebo druhý dělá.

Cítíte, že v partnerovi nemáte oporu? Nemůžete se na něho spolehnout? Či snad pozorujete, že za vámi nestojí, ba dokonce vás od vašich plánů a nápadů zrazuje?

Promluvte si o tom. Podpora od partnera je ve vztahu nejen žádoucí, ale dokonce nutná. A pokud se neumíte vzájemně podpořit, nemá váš vztah budoucnost.

Autor: Karolína Nezbedová

 

Související články