Omalovánky pro dospělé: Proč si udělat čas pro sebe a vzít do ruky pastelky?

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
omalovanky

Zdroj: Shutterstock

Když se řekne „omalovánky“, většina lidí si představí děti s pastelkami v ruce. Už je to nějaký ten pátek, co se na trhu objevily omalovánky pro dospělé, které vyvrátily mylnou domněnku, že omalovánky patří pouze dětem. I my dospělí si s nimi můžeme krátit volné chvíle.

Zdá se vám absurdní, abyste vzali do ruky pastelku a začali vybarvovat? Pak patříte k lidem, kteří ještě nepoznali benefity omalovánek pro dospělé. A to je škoda, protože s nimi může být i legrace!

Omalovánky nejsou jen pro děti

I když si omalovánky spojujeme především s dětmi, i na „dospěláky“ mohou mít pozitivní účinek. Dokonce jsou jim přisuzovány až blahodárné účinky.

Pokud jste omalovánky pro dospělé ještě niky nezkusili, je právě teď ideální doba, proč si minimálně jedny pořídit, vzít do ruky pastelky a začít malovat.

Jak omalovánky pro dospělé prospívají?

Chcete vědět, jak a v čem omalovánky pro dospělé dokážou prospívat vašemu zdraví? Máme pro vás hned několik pozitivních dopadů, které vás určitě přesvědčí, že omalovánky rozhodně nepatří jen dětem.

Navodí pocit uvolnění

Není žádná ostuda vrátit se, byť jen na pár minut, zpátky do dětských let. Vždyť to je jediná část našeho života, kdy nemáme absolutně žádné starosti, jen si užíváme každý den.

Vzhledem k tomu, že si omalovánky spojujeme s dětmi, se díky nim můžeme v myšlenkách vrátit do tohoto období. Vyvolá to v nás pocit uvolnění, budeme se cítit optimisticky, a dokonce můžeme být i nabití energií.

Ideální způsob meditace

Dnešní doba je náročná, hektická a plná stresu. Meditace je perfektní způsob, jak na pár minut vypnout od všech starostí. Jenže sednout si na zem s nohama do kříže není pro každého.

Proč to nezkusit s omalovánkami? I ty jsou jistou formou meditace, díky které uvolníme mysl, omezíme negativní myšlenky a budeme se cítit více v pohodě.

Zapojíte obě části mozkové hemisféry

Při vybarvování omalovánek dojde k zapojení obou částí mozkové hemisféry. Je to ideální způsob, jak udržovat mozek v kondici a procvičit ho.

A proč obě strany hemisféry? Jednak při vybarvování používáme logiku, když pro určitý tvar vybereme konkrétní barvu a za druhé se zapojí i kreativita, když se rozhodneme barvy různě kombinovat.

Další výhody omalovánek pro dospělé

Mezi další přínosy omalovánek pro dospělé patří možnost se uvolnit. Zároveň se při vybarvování můžeme zbavit stresu, kterého je dneska všude plno.

Omalovánky pro dospělé dokonce napomáhají snižovat úzkost, což je běžný duševní stav, který postihuje tisíce dospělých.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články