Odhalte svou vnitřní bohyni. Znamení zvěrokruhu vám napoví

od Nikola Jaroschová
   3 minuty čtení
bohyne v oblacich

Zdroj: Shutterstock

V každé z nás se skrývá bohyně, ať už řecká, severská nebo egyptská. Která z nich je vám svým charakterem nejblíž? Odpověď vám dá sluneční znamení, ve kterém jste se narodila. Připravili jsme pro vás přehled, podle kterého zjistíte, kdo se ve vás skrývá.

Beran a bohyně Freya

Berani jsou všeobecně velice odvážná a silná znamení. Moc dobře vědí, jak bojovat za to, čemu věří. Zároveň nepotřebují vyvolávat zbytečné konflikty. Bohyně Freya byla princezna severských válečníků z rodu Vanů. Žádala respekt a spravedlnost a uměla si nastavit svoje vlastní hranice. Svou neohroženost využívala k boji proti protivenství. A přesně takovou bohyni v sobě skrývá každá Beranice.

Býk a bohyně Afrodita

Afrodita je bohyně krásy a lásky. A znamení Býka ovládá planeta Venuše, tedy planeta lásky. Není tedy divu, že ženy narozené v Býku mají charakter právě Afrodity. Afrodita má vyvážený vkus, miluje umění, oceňuje krásu a šíří lásku kolem sebe.

Blíženci a bohyně Iris

Blížence nejlépe zastupuje řecká bohyně Iris. Ta je poslem bohů. Včetně samotného Dia. Spojuje lidi s bohy a pozemskou říši s tou nebeskou. Jakožto Blíženci se vyznačujete svým intelektem a břitkým vtipem. Dovolte vaší vnitřní bohyni, aby vám pomohla se sesláním vašich nápadů z nebes.

Rak a bohyně Hathor

Bohyně Hathor, starodávné egyptské bohyně hudby, tance, lásky, plodnosti a alkoholu, je ideální bohyní pro loajální a milující Raky. Raci mají totiž úctyhodnou schopnost péče o své blízké. Zároveň jsou vždy připraveni podat pomocnou ruku. Sama bohyně Hathor pomáhala smrtelným ženám s porodem.

Lev a bohyně Eos

Tak jako bohyně Eos (bohyně slunce a úsvitu) cestovala každý den po obloze a přinášela lidem světlo, tak i Lvi září na všechny strany a obohacují svým vnitřním světlem lidi kolem sebe. Pokud necháte svoji auru posilovat svou osobnost, budou všichni lidé ve vaší přítomnosti spokojení.

Panna a Bílá bizoní žena

Panny jsou jedním z nejpraktičtějších znamení zvěrokruhu. A přesně to je v souladu s myšlenkami indiánského kmene Sioux. Bílá bizoní žena je nadpřirozeného původu a svůj kmen učila lásce k přírodě. Chtěla, aby lidé zabíjeli zvířata jen z nutnosti, a dokázala léčit v kritických situacích. Tato vnitřní bohyně, která se skrývá v každé Panně, je vyzývá, aby byly vynalézavé a chytré. Zkrátka takové, jaké by Panny zpravidla být měly.

Váhy a bohyně Isis

Energie Vah je vyrovnaná a esteticky laděná. Dokážou ocenit krásu tam, kde ji jiní nevidí. Vše, co děláte, musí být vyvážené. Bohyně Isis, která se ve vás skrývá, ve starém Egyptě napomáhala držet život v rovnováze. Je plná moudrosti a kreativity, tak jako ženy narozené ve znamení Vah.

Štír a bohyně Selket

Egyptská bohyně škorpionů pomáhala těm, kteří se chystali odejít do království nebeského pokojně a smířeně. Právě tato bohyně Selket nejlépe zastupuje znamení Štírů. Říkalo se o ní, že dokáže vyléčit jakékoliv zranění po bodnutí škorpiona. Je spojována se sexem, životem a smrtí. Tato vnitřní bohyně vás vyzývá, abyste v sobě našli vnitřní sílu k intenzivním prožitkům.

Střelec a Bohyně Rhiannon

Ženy narozené ve znamení Střelce bývají optimistické a mystické. Proto je jejich vnitřní bohyní keltská bohyně víl Rhiannon. Vládla kouzly, takže byla mockrát označována za čarodějku. Vy máte zvědavou a filozofickou povahu, podobnou té, co má Rhiannon. Následujte ji a probuďte svou spící duchovní povahu.

Kozoroh a Persefona

Bohyně Persefona vás dokáže propojit s přírodou a udrží vás bez negativních myšlenek. Tato řecká bohyně se stala manželkou Háda, boha podsvětí. Její každoroční sestup za ním právě do podsvětí a opětovný návrat symbolizoval zimní umírání a návrat jara.

Vodnář a Dodola

Nebo také Zora, Jitřenka, Lejla. Slovanská bohyně, která vévodí období předjaří. Přinášela naději, že život bude pokračovat. Dodola přináší inspiraci, kreativitu a inovaci, takže až vám dojdou nápady, zavolejte na pomoc tuto bohyni. Vaše znamení Vodnáře je ovládáno vzduchem a to vám dává rychlost a bystrý intelekt.

Ryby a Bohyně Yemaya

Ryby jsou velmi emocionální. Často sní a létají v oblacích. Yemaya je africká bohyně vod, která je známá jako Matka moře. Nechte ji v sobě promluvit, přimět vás inspirovat k činům a sny přeměnit v realitu. Ona totiž přináší tvořivost a probouzí v lidech intuici.

Autor: Klára Kovalčíková

Související články