Jste sebestředný, neposedný, nepředvídatelný nebo konzervativní typ znamení? To vám prozradí živly

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
ctyri zivly

Zdroj: Shutterstock

Astrologie a živly, které jsou všude kolem nás v přírodě, spolu úzce souvisejí a pracují. Oheň, voda, země a vzduch korespondují se čtyřmi psychologickými funkcemi, o kterých mluví C. G. Jung ve své práci. Každé ze dvanácti znamení se řadí k jednomu z živlů. A převaha a nedostatek některých živlů ukazují na základní psychologický typ člověka.

Stejně jako známe čtyři živly, máme i charakteristiky čtyř temperamentů člověka, které spolu souvisejí a jsou navzájem propojené. Jedná se o cholerismus, sangvinismus, melancholismus a flegmatismus.

Cholerik

Takový člověk je nedůtklivý, útočný, vznětlivý, impulzivní a spolehlivý. Stojí si za svými názory a své emoce prožívá hluboce a jen krátce.

Sangvinik

Sangvinici jsou opakem choleriků. Emoce prožívají povrchně a krátce. Jsou optimističtí, společenští, veselí, bezstarostní, nenucení a hovorní. Názorově jsou však velmi nestálí.

Melancholik

Melancholik je člověk, který bývá tichý, nespolečenský a vážný. Často bývá přecitlivělý a pesimistický. V názorech je navenek střízlivý a umírněný, ale vnitřně všechno hluboce prožívá.

Flegmatik

Člověka, kterého označujeme za flegmatika, jen tak něco nerozhází. Vše řeší s chladnou hlavou a emoce téměř neprojevuje. Přijímá vše tak, jak to je. Flegmatik se umí dobře ovládat.

Při interpretaci horoskopu se díváme na obsazenost jednotlivých znamení všemi planetami. Postavení každé z nich v určitém znamení zvyšuje význam živlu.

Oheň

Ohnivá znamení jsou Beran, Lev a Střelec. Lidé v tomto ohnivém znamení se vyznačují spontánností, temperamentem, sebestředností a pozitivním přístupem k životu. Mají však potíže s požadavky každodenního života, kterým se snaží vyhýbat. Jsou rozhodní a mají velkou představivost.

Vzduch

Tato znamení jsou komunikativní, zvídavá a aktivní. Snadno se přizpůsobí, ale bývají neposedná. Blíženci, Váhy a Vodnáři, kteří patří právě k vzdušným znamením, se vyznačují všestranností a skvělým intelektem. Umí se snadno nadchnout, ale u máločeho vydrží. Díky tomu mají mnoho zájmů.

Voda

Lidé narození ve vodním znamení, což jsou Ryby, Raci a Štíři, jsou známí pro svou nepředvídatelnost. Na druhou stranu jsou však velice soucitní a instinktivně rozumí potřebám druhých. Kladou velký důraz na osobní vztahy. Reagují velmi subjektivně a danou situaci řeší dle aktuálního citového rozpoložení.

Čtěte také:

Země

Býk, Kozoroh a Panna. To jsou zemská znamení. Ta nevěří ničemu, na co si nemohou sáhnout. Svou intuici a představivost potlačují. Snadno si dokáží poradit s praktickými záležitostmi. S těmi iracionálními jsou však bezradní. Potřebují finanční jistoty, společenské postavení a své bezpečí. Zůstávají za každých okolností stát pevně nohama na zemi.

Zdroj: Astrology.com

Autor: Klára Kovalčíková

Související články