Nejčastější obavy z prvního rande. Pravděpodobně je máte i vy

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
nepovedene rande

Zdroj: Shutterstock

První rande bývá těžké. Dlouhé přípravy, stres a vybrání toho správného místa zabere velké množství času. Nejste v tom však sami. Malé množství stresu je totiž naprosto normální a hledání toho správného partnera vyžaduje velké úsilí.

Některým chybám se lze samozřejmě vyhnout. Nikdo se nechce potýkat s nepříjemným zápachem z úst, obavami ze správné konverzace a výběrem toho správného místa. Všechny tyto věci však můžete mít pod kontrolou.

Odmítnutí není tou nejhorší možností

V průzkumu, který provedl magazín Health Digest, bylo uvedeno, že mezi prvních pět obav z rande patří nepříjemné loučení, žádná chemie, odmítnutí, nepříjemný zápach z úst a nepříjemná konverzace. Více než odmítnutí se však lidé obávali, že půjdou na rande s někým, s kým to nebude to pravé.

Rozhodně nezáleží na tom, co si objednáte nebo jestli řeknete něco trochu trapného. Pokud mezi vámi existuje chemie, máte velkou šanci na druhé rande.

Nejhorší věci na prvním rande

Osobní nebo online schůzky mohou být stresující. Chybami se člověk učí, a pokud vám zrovna první rande nevyšlo, víte, čeho se příště vyvarovat. V průzkumu bylo zjištěno, že největší chybou je nebýt sám sebou.

Co však znamená být sám sebou? Mohli bychom předstírat, že milujeme něco, co nenávidíme, nenávidíme něco, co milujeme, a předstírat, že víme něco, o čem vůbec nic nevíme. A zrovna toto vede jen k samým problémům.

Dejte si ovšem bacha na vztahy, ve kterých se necítíte komfortně. Výzkum ukazuje, že stresující vztahy mohou přispět ke zvýšení krevního tlaku a vést k dlouhodobě vysokému krevnímu tlaku. A kvůli výběru špatného partnera nechcete skončit v rukou lékařů, ne?

Spokojený a harmonický vztah

Zdravý vztah by vám měl pomoci zvládat stres a vyvolat ve vás pocit, že jste v bezpečí svého partnera. Pokud však potkáte člověka, který na tom není psychicky nejlépe, bude vás pravděpodobně stahovat a škodit vašemu duševnímu i fyzickému zdraví. Chronický stres je třeba řešit co nejdříve.

Čím déle budete pokračovat v nepříjemném vztahu, tím hůře se budete zotavovat z problémů, které vám partner způsobí.

Po opuštění vztahu, ve kterém nejste spokojeni, je normální obviňovat sám sebe. Uvědomte si však, proč jste se rozhodli vztah ukončit a obklopte se lidmi, které máte rádi. Vyrazte s kamarády na kávu, zavolejte rodině a užívejte si života.

Zdroj: Health Digest

Autor: Pavel Světlý

Související články