Návyky, které by mohly zničit vaše manželství

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
muz a zena na posteli

Zdroj: Shutterstock

Každý z nás si přeje mít šťastné a spokojené manželství. Bez hádek a zbytečných konfliktů. Bohužel kolem sebe máme mnoho případů, kdy partnerům manželství nevyšlo. Vyvolává to v nás pocit strachu, jestli náhodou i my jednoho dne nedopadneme stejně.

A víte co? Možná ano! Možná i vaše manželství jednoho dne dospěje do fáze, kdy usoudíte, že bude mnohem lepší, když každý půjdete svou cestou. Stát se to může především v případě, kdy se budete držet následujících návyků. Ty by totiž mohly poslat vaše manželství do kytek.

Jste závislí na telefonu?

Mobilní telefony jsou nešvarem dnešní doby. Potřebujeme je jak k pracovnímu, tak osobnímu životu. Většina z nás si život bez telefonu nedokáže představit.

Bez ohledu na to, že jsou naše životy díky telefonům pohodlnější a v jisté míře jednodušší, nesmíme dávat přednost mobilům před partnerem. A přesto se tak děje.

Pokud trávíte více času s mobilem v ruce a pohledem upřeným na jeho displej, než abyste se věnovali jeden druhému, riskujete odcizení. A to by mohlo dopadnout špatně.

Nespíte spolu?

Asi nikdo nebude nic namítat proti tvrzení, že intimní život je jedním ze základních pilířů každého vztahu. Aktivní intimní život je jedním z důvodů, proč to partnerům klape.

V opačném případě, kdy spolu partneři nesdílí vzájemné intimní chvíle, nebo se jeden či druhý intimnostem vyhýbají, riskují rozpad manželství.

Neumíte spolu komunikovat?

I komunikace mezi partnery je pro manželství a vztahy celkově velmi důležitá. Co když spolu ale nemluvíte? Co když to neumíte? Co když si nejste schopni vzájemně říci, co vám vadí nebo co vás trápí?

Spolehněte se, že pokud společně nepřekonáte tuto komunikační past, vaše manželství se dříve nebo později rozpadne.

Vytahujete staré křivdy?

Každý z nás někdy udělal něco, na co není zrovna pyšný. Možná jste i vy své polovičce provedli něco, co ho velmi ranilo. Nebo naopak on vám.

Stát se to může a vždy záleží na konkrétní dvojici, jak se k tomu postaví. Pokud se rozhodnete odpustit si a jít dál, pak byste na to měli zapomenout.

Chyba je, když při každé příležitosti vytahujete staré křivdy a neustále si předhazujete, co se stalo kdysi. Děláte to proto, protože víte, že tím tomu druhému ublížíte. A ublížíte tak i vašemu manželství. Uvědomujete si to?

Autor: Karolína Nezbedová

Související články