Který drahokam je ten váš? Znamení zvěrokruhu vám dá jasnou odpověď

od Nikola Jaroschová
   4 minuty čtení
Drahokamy Horoskop

Zdroj: Shutterstock

Drahokamy nejsou jen hezké kamínky. Mají na nás větší vliv, než vůbec tušíte. Stejně tak má každý z nich svůj specifický význam. Drahokamy mají také velký význam v astrologii. Každé znamení má ty své, které k nim patří. Tento náš seznam vás může například inspirovat k výběru ideálního dárku.

Lev: rubín a diamant

Ohnivý rubín posiluje Lvovu motivaci k velkým činům a pomáhá mu dotahovat věci do konce. Rozvíjí také jeho schopnost milovat. Lvi totiž milují celou svou bytostí. Na druhou stranu rubín dokáže krotit pýchu, která ke Lvům přirozeně patří.

Odolný a nezničitelný diamant nabízí Lvům vytrvalost a odstraňuje mu překážky způsobené vlastní domýšlivostí. Vede ho k radosti a štěstí.

Panna: safír a jantar

Modrá barva safíru nabízí Panně jasné myšlení a čisté emoce. Posiluje její intuici a toto zemské znamení z něj čerpá harmonii. Otvírá její cestu k flexibilitě a zpřísňuje její rigidní myšlení. Safír jí dává víru v existenci vyšší moci.

Žlutavý jantar přináší Panně více lidskosti a velkorysosti. Nahrazuje nervozitu a úzkostlivost klidem a nadějí. Jantar svojí silou podporuje realizaci jejích nápadů. Posiluje její trpělivost a usnadňuje jí rozhodování. Vnáší do života Panny rovnováhu a racionální přístup.

Váhy: turmalín a perla

Turmalín otevírá Váhám srdce a odstraňuje jejich emocionální stísněnost. Působí proti negativním emocím a vtahuje do sebe nenávist a zlobu okolí. Navozuje pozitivní náladu a zvyšuje chuť do života. Tento ne tak známý drahokam nenechá váhy zakolísat.

Perla pohání znamení Vah vpřed, zároveň však tlumí jejich ukvapenost. Posiluje jejich mezilidské vztahy a odkrývá jim všudypřítomnou harmonii. Přináší jim čistotu, klid, naději a štěstí.

Štír: opál a topaz

Opál Štíra zbavuje strachu uvolnit se a pomáhá mu ztlumit jeho neústupnost a tvrdohlavost. Energie opálu odpovídá Štírově záhadné povaze. Kámen odráží jeho mystickou sílu a způsob života i přístup k vlastní existenci. Vytahuje Štírovu krásu a charizma na povrch.

Topaz svými barvami vymaňuje Štíra z pochmurnosti. Pomáhá mu pochopit nereálnost hmoty a porozumět věčnosti mysli. Napomáhá mu v situacích, kdy se musí vypořádat s otázkami věrnosti a loajality.

Střelec: topaz a olivín

Energie topazu posiluje Střelcovu už tak neskutečně pozitivní a optimistickou náladu. Přitahuje bohatství a štěstí. Odvrací negativní vlivy na mysl i tělo. Umí zmírnit strach, vztek i depresi. Do Střelcova chladného srdce vnáší lásku. Nošení topazu přináší vzácnou schopnost odpouštění.

Olivín zase Střelci zvyšuje sebedůvěru a pomáhá mu se prosadit. Posílení sebeúcty vede k uvolnění a odstranění pocitů viny či hněvu. Tento zelený až žlutozelený drahokam pomůže Střelci při hledání odpovědí na komplikované filozofické otázky o smyslu života.

Kozoroh: granát a ametyst

Červená barva granátu symbolizuje sílu, autoritu, významné postavení a pozici, kterou všichni obdivují. Nese v sobě solidaritu a jednotu. Granát nositeli přináší porozumění, shovívavost a pochopení ostatních. Dokonce dokáže Kozorohovi přitáhnout opravdovou lásku.

Ametyst Kozorohovi přináší optimismus a kapku mystiky. Podporuje jeho osobní růst a rozvoj jeho slabých stránek. Tento drahokam v sobě nese umírněnost a zjemnění. Pomůže mu objevit duševní rovnováhu. Tlumí rozrušení a stres.

Vodnář: akvamarín a granát

Akvamarín činí duhu i duši Vodnáře čistou a jasnou. Poskytne mu pocit nekonečna a svobody. Zlepšuje možnosti vyjádřit otevřeně a svobodně jeho poznatky a předat je dál. Ochranná síla tohoto drahokamu Vodnáři pomáhá udržet se mimo nebezpečí, když se potuluje v myšlenkách a ztrácí sepětí se zemí.

S Vodnářem se spojuje i granát, který příroda produkuje v různých barvách a odstínech. Všechny mu přinášejí lásku, soucit, pravdu a čistotu. Pozitivně ovlivňuje navazování nových kontaktů a budování přátelství.

Ryby: ametyst a akvamarín

Ametyst daruje rybám sebedůvěru a vede je k dokonalosti. Ametyst vyniká výjimečnými uklidňujícími účinky a tím ulevuje od úzkosti a stresu. Zbystřuje jeho smysly a vede ho k naprostému soustředění. Jako kámen čistoty posiluje věrnost a napomáhá při hledání pravé lásky.

Akvamarín pomáhá rybám, aby se zbavily staré a emocionální zátěže a povzbuzuje je, aby se otevřely novým vztahům. Rozvíjí jejich intuici a podporuje jejich komunikační schopnosti. Přináší jim vyrovnanou mysl a šťastný život. Zlepšuje jejich sebevyjádření.

Beran: diamant a rubín

Diamant významně ovlivňuje pozitivní i negativní rysy Beranovy osobnosti. Kámen harmonizuje srdce, vůli a mysl. Diamant pomáhá Beranovi překonat jeho vnitřní dualismus a otevírá mu oči. Vede k vyrovnanému životu. Do mezilidských vztahů vnáší rovnováhu a minimalizuje chaos a zmatek.

Rubín dokáže v Beranově srdci rozžehnout jiskru, a tak potlačuje sobectví a sebestřednost. Rudý kámen pomáhá lidské mysli najít cestu k novým horizontům a novým možnostem. V Beranovi rubín vzbuzuje vitalitu a posiluje jeho charakter.

Býk: smaragd a safír

Sytě zelený smaragd odkrývá Býkovi tajemství života. Pomáhá mu najít pro sebe v životě úkoly a plnit je v souladu s těmito silami. Prohlubuje lásku jeho srdce. Býkovi přináší opravdové přátelství, dobré vztahy a lásku. Symbolizuje nesmrtelnost a víru, jež Býkovi rozšiřují omezený rozhled. Býk ocení schopnost drahokamu roznítit v něm empatii.

Safír podporuje Býkovu ochotu přiklonit se k nezničitelnému. Rozvíjí jeho trpělivost a umožňuje mu utříbit si myšlenky. Kromě radosti a naděje v lepší zítřky v sobě safír nese i zakotvení v životě. Pomáhá mu v hledání duševní rovnováhy a klidu.

Blíženci: citrín a jantar

Citrín zvyšuje Blížencovu schopnost vyzařovat světlo a zvyšuje jeho sebeúctu a vnitřní sílu. Podněcuje kreativní myšlení, představivost a tvořivost. Pomáhá mu dosáhnout větší spokojenosti a naplnění. Vede ho k emoční rovnováze a poskytuje mu nadhled. V Blížencích vyvolává rozhodnost a vlévá mu do žil životní energii.

Jantar daruje Blíženci slunné teplo a pohodu. Hřejivé zabarvení kamene dokáže nastolit rovnováhu v jeho rozhárané mysli. Mírní nervozitu a strach. Jantar dokáže vyrovnávat psychiku i emoce. Tak si toto znamení uvědomí možnost inspirovat se vším v okolí.

Rak: perla a smaragd

Perla vnáší Rakovi do duše pocit bezpečí a klidu. Stojí při něm, aby se nebál a nebránil bolestným zkušenostem. Vede jej k porozumění, že vše špatné je k něčemu dobré. Osvobozuje ho z emocionální závislosti. Rozvíjí v Rakovi jeho pozitivní charakterové vlastnosti. Díky perle se před ním otevírá klidná a spokojená budoucnost.

Smaragd Raka regeneruje a omlazuje. Zprostředkovává mu nesobeckou lásku. Už tak rodinně a věrně založenému Rakovi přivolává štěstí v lásce a posiluje hluboce zakořeněný cit. Rakovi se zlomeným srdcem dává naději do dalších vztahů a vzbuzuje v něm důvěru v opravdový cit.

Zdroj: Kameny zvěrokruhu
Autor: Klára Kovalčíková

Související články