Klidná mysl i ve velice vypjatých situacích? Není problém

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
klidna mysl

Zdroj: Shutterstock

5V našich životech se neustále objevuje chaos. Ať už to jsou naše finance, naše vztahy nebo naše zdraví, na všechny tyto problémy se dá vyzrát díky jednoduchým trikům, které vám dnes prozradíme.

Káva za kávou, e-mail za e-mailem. Tak vypadá každodenní život skoro každého z nás. Zatímco doufáme, že se tento bláznivý čas jednou uklidní. Důležité je se však alespoň na malou chvíli zastavit a popřemýšlet, jak si udělat v životě pořádek.

Jak na klidnou mysl

Umíme se stresovat. Otázkou však je, umíme se taky uklidnit a nastavit naši mysl na naprostou pohodu? Existuje několik praktik, díky kterým se budete nejen dobře cítit, ale také se dostanete do klidnějšího a uvolněnějšího stavu.

Naše dýchání je pro nás mocným způsobem, jak regulovat své emoce, a je to také něco, co považujeme za samozřejmost. Svým dechem můžete aktivovat uklidňující reakce ve vašem těle, díky kterým vám bude mnohem lépe.

Pomocí dechu můžete změnit to, jak se cítíte. Jedním z nejzákladnějších dechových cvičení, které můžete udělat, je nadechnout se na čtyři sekundy a poté vydechovat po dobu osmi sekund. Při dýchání můžete jemně zúžit hrdlo a snažit se vydat zvuk jako oceán. Díky těmto cvikům snižujete srdeční frekvenci a krevní tlak.

Souciťte s ostatními

Představte si den, kdy se vám dvakrát nedaří, vylijete na sebe kávu a venku prší. Později vám pak zavolá kamarád, kterému se v životě odehrává krizové situace, a vy vyskočíte a okamžitě mu pomůžete. Co se v tuto chvíli stane s vaším stavem mysli?

Ano. Najednou máte velké množství energie a jste plně v službách. To je to, co praktikování služby a soucitu dělá s vaším životem. Každého naplňuje to, když dělá malé dobré skutky. A přesně při nich se naše srdeční frekvence uklidní a my se tak cítíme lépe.

Pokud se tedy nacházíte v situaci, kdy vám není dvakrát nejlépe, pokuste se pomoci svým blízkým nebo udělat dobrý skutek. Odměnou vám bude skvělý pocit, který vás bude naplňovat po dobu několika dnů.

Autor: Pavel Světlý

Související články