Jak se přestat přejídat, když pracujete z domova

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
stop prejidani

Zdroj: Shutterstock

Nejen v důsledku koronaviru začalo mnoho lidí pracovat z domova. Pro některé bylo tzv. home office každodenním chlebem i předtím, než se tady u nás a vlastně na celém světě nějaký covid objevil. Pracovat z domu se na první pohled jeví jako splněný sen. Hodně lidí v něm vidí jen výhody a negativní stránku věci si nechtějí připustit.

A přece má práce z domu i své zápory. Nejenže je zde daleko jednodušší prokrastinovat – jinými slovy věnovat se čemukoli jinému než zrovna práci, ale zároveň můžete u práce strávit daleko více hodin, než kdybyste chodili klasicky někam do zaměstnání. Jedním z nešvarů home office je také strava.

Když je neustálý přístup k jídlu…

…je tak snadné zhřešit! Ano, když pracujete z domu, je úplně jedno, jestli si na práci vyhraníte celou místnost, ze které uděláte kancelář, nebo jestli si najdete koutek pro stůl s počítačem v rohu obýváku.

Tak či onak máte lednici, spíž a další místa, kde se nachází jídlo, doslova na dosah ruky. A je opravdu velmi snadné od té práce vstát a tuhle něco sníst, tuhle něco sezobnout, támhle si vzít něco na zub…

Jak se nepřejídat, když pracujete z domu?

Nyní se dostáváme k tomu, co vás zajímá už od chvíle, kdy jste plni očekávání a zvědavosti klikli na titulek dnešního článku: Jak se nepřejídat, když pracujete z domu.

Pokud máte home office a vidíte na sobě, že s jídlem máte problém, hřešíte, nebo doslova plácáte páté před deváté, pak vám jistě přijdou vhod některé naše rady, jak přejídání zabránit.

Když se pracuje, tak se nejí

V práci byste si taky nerozbalili svačinu, nevzali ji s sebou k počítači nebo k nějakému stroji a nezačali ji do sebe futrovat, že?

To samé platí, i když pracujete z domu. Tady vás sice nikdo nevidí, ale kvůli jídlu se nesoustředíte na práci, kterou zrovna děláte, a nesoustředíte se ani na to jídlo. Mozek pak v podstatě ani neví, že jste něco snědli, a za chvíli dá další signál, že je na čase zase něco slupnout.

Mějte stravovací plán

Když dáte svému tělu pravidelně najíst, nestane se, že by dostalo hlad a vy následně chuť zbaštit polovinu lednice.

Dbejte proto na nějaký režim i za předpokladu, že ve vás vidina práce z domova vyvolává dojem, že tady není třeba kdovíjaký řád dodržovat. Co se jídla týče, buďte důslední a dodržujte minimálně snídani a oběd.

Připravujte si nutričně vyvážená jídla

U jídla je důležitá nejen jeho pravidelnost, ale především složení. Když se budete cpát fast foodem, pizzou nebo zmraženými polotovary, které stačí ohřát v mikrovlnce, svému tělu neprospějete.

Pokud vám to čas dovolí, klidně si uvařte/připravte domácí jídlo den předem. Následující den během práce pak už jen půjdete a pochutnáte si na domácí stravě, která je bezesporu lepší než ta, kterou si můžete domů přinést z obchodu nebo fast foodu.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články