Jak „restartovat“ špatný den v práci

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Stres v praci

Zdroj: Shutterstock

Již brzy se vrátíme do kanceláří a běžných pracovních dnů. A jak všichni víme, každý den není posvícení. Pokud v kanceláři sedíte a již od rána se vám dvakrát nedaří, pokračujte ve čtení. Společně se podíváme na to, jak restartovat váš den.

Většina lidí se neprobudí připravená začít den jako Sněhurka zpívající svým užitečným malým ptáčkům. Zaspali jste, rozbil se vám počítač, dostali jste větší množství práce a musíte pracovat přes obědovou pauzu. Úplně každý občas takový den zažije. Možná máte pocit, že je to vaše chyba, ale není to tak.

Vyzkoušejte tipy na zvládnutí špatného pracovního dne

Zajímalo by vás, jaký stres je číslo jedna pro Američany? Nepletete se, pokud jste řekli pracovní stres. Dnes má šedesát pět procent Američanů pracovní stres, zatímco třetina lidí se potýká s chronickým pracovním stresem.

Odřízněte stres. Co je důležité? Co není důležité? Začněte s nejjednoduššími úkoly, abyste získali zpět své sebevědomí a byli zase produktivní. Pokud je na vás vaše práce příliš, zvažte rozhovor s vedením o snížení pracovní zátěže.

Vaši produktivitu ovlivňuje také drama vašich spolupracovníků a kancelářská politika. Nejlepší je však zůstat mimo zbytečné hádky a pomluvy. Pokud cítíte, že se nechcete stát součástí kroužku, který řeší ostatní, jednoduše hned na začátku řekněte: „Nezlobte se, ale s tímto vám nepomohu.“

Odpočinek a péče o duši

Pokud je toho na vás moc, dopřejte si den odpočinku. Nemusíte se svěřovat svému šéfovi úplně se vším, ale zeptejte se, zda můžete přesunout některé ze svých povinností nebo si vzít půl dne volno kvůli špatným zprávám, které jste dostali.

V chladnějším období jsme všichni mnohem více nemocní. Pokud se o sebe nestaráte nebo nemáte volno, doba zotavení bude mnohonásobně delší. Na tzv. „sick day“ má nárok každý, proto se ho nebojte využít.

Pamatujte, že špatný den občas zažije úplně každý. Přijměte, pokud špatný den padl zrovna na vás, a dopřejte si volno. Do práce se pak vrátíte plní síly a elánu, což je doopravdy to nejdůležitější.

Zdroj: Entrepreneur

Autor: Pavel Světlý

Související články