Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Nebo se chcete ke svému bývalému vrátit? Nejprve si to pořádně promyslete

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Kvetina omluva

Zdroj: Shutterstock

Rozchody nejsou nic jednoduchého a umí pěkně bolet. Každý se s nově nabytou samotou vyrovnává po svém a není výjimkou, že člověk podlehne pokušení a přes všechny útrapy se k partnerovi vrátí. Co si ale opravdu dobře promyslet?

Stesk, osamění, vztek, zoufalství, všechny tyto pocity se ve vás můžou mísit poté, co se rozejdete s partnerem. Jednou z možností je také druhá šance. Pokud se rozhodnete ji partnerovi dát, zkuste si promyslet pár věcí.

Otevřete oči a poslouchejte názory ostatních

Láska je to hlavní, co byste měli cítit. Návrat z pouhého strachu z osamělosti rozhodně není tím pravým důvodem pro návrat.

Zamyslete se nad tím, zda byste nedokázali být šťastní s někým jiným. Mějte oči na stopkách a rozhlédněte se kolem sebe pořádně, zkuste si klidně zajít na rande s někým jiným.

Názory ostatních nás v lásce často nezajímají, ale po rozchodu je dobré se zeptat svých nejbližších, co si myslí. Právě oni totiž umí být nejupřímnější a váš vztah celou dobu vnímali se zdravým odstupem.

Vytvořte si seznam přání

Do nové šance jděte se seznamem přání, hodnot a cílů, jejichž splnění nebo dosažení budete chtít. Zkuste si také uvědomit, jestli právě váš expartner je schopen s vámi k těmto cílům dojít.

Než vztah doopravdy slepíte, sedněte si s partnerem a rozumně si promluvte, čím by se druhá šance měla lišit. Vnímejte také to, jak se spolu bavíte, chování totiž mnohdy prozradí více než slova samotná.

Nezapomeňte na to, že nikdo není dokonalý. Zdravý vztah rozhodně neznamená, že pro sebe najdete partnera, který bude splňovat všechny vaše požadavky. Umíte tedy u svého partnera drobné nedostatky přijmout, nebo vám vadí i to, jak zavírá dveře?

Dejte tomu čas

Lidé se sice mění, ale rozhodně ne ze dne na den. Zásadní otázkou tedy je, jestli uplynul dostatek času, aby se váš partner mohl změnit. Nenasazujte hned růžové brýle a snažte se pozorovat také to, jestli jsou změny v jeho chování trvalé.

Jedním z důvodů, proč se lidé chtějí ke svým expartnerům i po velkém zklamání vrátit, je touha ještě jednou to zkusit a opravu se přesvědčit, zda to půjde, nebo ne.

Ať už jsou příčiny rozchodu jakékoliv, svůj návrat pečlivě zvažte a myslete na zlaté pravidlo, že čas je nejlepší lék. Vše jednou přebolí, a zatímco byste se mohli utápět ve zklamání z opětovného rozchodu, už dávno budete šťastnější s někým jiným.

Autor: Karolína Ondrušková

Související články