Jak vybrat šperky tak, aby měly skutečně úspěch?

od Nikola Jaroschová
Komerční sděleníKrása
   2 minuty čtení
Jak vybrat sperky

Zdroj: MAD_Production / Shutterstock.com

Šperky bývají velmi oblíbeným dárkem pro muže a ženy. Rozhodně je to jedna z nejjistějších voleb, ale často si zákazníci nevědí rady s tím, jak vybrat skutečně vhodný šperk, který se bude líbit. Není to snadný úkol, ale rozhodně není nesplnitelný. Poradíme, jak na to.

Klíčová je především povaha obdarovaného. Mladá žena asi nebude chtít nosit těžké zlaté briliantové náušnice, které působí mohutně a příliš okázale. Oproti tomu starší žena již může ocenit více tradiční materiály a možná si více potrpí na kvalitu. Chybu rozhodně nikdy neuděláte a s briliantovými náušnicemi nebo náhrdelníkem v decentním provedení. Myslete také na to, že některé kovy mohou vyvolávat alergické reakce. Ujistěte se proto, že obdarovaná žena nebo muž tento duh kovu běžně nosí a nečiní jim potíže.

Jak vybrat zásnubní prsteny?

Asi jedním z nejžádanějších artiklů z oblasti šperků jsou briliantové zásnubní prsteny. Je dobré se na začátku zamyslet nad vašimi finančními možnostmi. Koupit můžete prsten za 5 tisíc ale třeba také za čtvrt milionu. Určitě je ale dobré soustředit se na to, aby prsten nebyl přezdobený, aby neodváděl pozornost od drahokamu, ale spíše na něj nenápadně upozorňoval. Vybírejte také podle uchycení kamene. Vsazené kameny jsou odolnější a lépe drží, ale uchycení pomocí krapen umožňuje lepší průsvitnost, a diamant se díky tomu zdá třpytivější.

Podle příležitosti

Muži často dámám kupují šperky pro konkrétní příležitost. Je ale obvykle velmi složité vybrat správně. Je třeba si uvědomit, že dámy si na takové příležitosti berou obvykle dlouhé společenské šaty, ke kterým se nehodí jen tak něco. Na to je vhodné myslet a případně vybírat více neutrální šperk, který bude nositelný k jakémukoliv úboru.

Nechte si poradit

V dobrém šperkařství vám s výběrem pomohou, vyptají se vás na potřebné otázky a s pomocí svých zkušeností vám doporučí šperky, které jsou oblíbené. Je rozhodně vhodné nechat si něco doporučit. Je jasné, že obchodník chce prodat i dražší šperky, ale nebude vám doporučovat nic, o čem by věděl, že se nebude líbit. To by si sám pod sebou podřezával větev.

Autor: redakce

Související články