Jak vaší pleti může prospět kurkuma?

od Nikola Jaroschová
DomovKomerční sděleníKrása
   2 minuty čtení
Plet kurkuma

Zdroj: Shutterstock

Kurkuma patří mezi méně známé druhy koření. Málokdo ví, že se přidává třeba do kari. Tohle asijské koření je velmi oblíbené i v kosmetice, kde se stává hitem.

Především ženy by mohlo zajímat, že kurkuma prospívá pleti. Pokud vás trápí akné, tmavé kruhy pod očima nebo unavená pleť, měli byste se o kurkumu zajímat. Právě vám totiž může být opravdovým přínosem.

Hlavní přednosti kurkumy

Možná i vy patříte k lidem, kteří toho o kurkumě příliš mnoho nevědí. Natož abyste si dokázali představit, co všechno vám tohle koření může nabídnout. Mezi hlavní přínosy kurkumy patří antibakteriální a protizánětlivé účinky, díky kterým skvěle hojí pupínky.

Nelze jí upřít ani schopnost sjednotit tón pleti a rozzářit ji, což je skvělé především pro unavenou a povadlou pleť. Kurkuma podporuje zdravý vzhled kůže, prokrvuje a vyživuje pokožku, mimo jiné také pleť čistí.

S čím může kurkuma pomoci?

„Kurkuma obsahuje antioxidanty a protizánětlivé složky. Tyto vlastnosti mohou poskytnout záři a lesk pokožce. Kurkuma může také oživit vaši pokožku tím, že jí dodá přirozený lesk,“ informuje deník healthline.com.

Žlutooranžové koření je oblíbenou složkou pleťových masek. Tu si můžete vyrobit i sami doma. Stačí smíchat malé množství bílého jogurtu s trochou kurkumy a medu, dobře promíchat a následně aplikovat na obličej. Na pleti nechte působit alespoň 15 minut, poté umyjte vlažnou vodou.

Prospívá pleti

Kurkuma je účinná v boji proti akné. O tom je známo, že dokáže potrápit nejen dospívající, ale také dospělé lidi. Obsahuje kurkumin, který je zodpovědný právě za ony protizánětlivé účinky, zabíjí bakterie a funguje jako antioxidant.

Kurkuma je nápomocná i unavené pleti. Ta může působit nezdravě, může mít bledou až mdlou barvu. Kurkumin dokáže zvýšit přirozenou zásobu kolagenu, díky čemuž bude pokožka vypadat svěží a zářivější, bude působit mladistvějším dojmem. Zbaví pokožku mírného zarudnutí, stáhne póry a předejde jejich ucpání a následnému vzniku pupínků a boláčků.

Přidejte kurkumu do pleťového mléka

Na trhu lze pořídit kurkumový esenciální olej. Ten můžete přidat do pleťového mléka. Nabádá k tomu web greatist.com, který radí, abyste kurkumové pleťové mléko používali jako běžný hydratační krém. Vaše pleť vám za to určitě poděkuje.

Zdroj: healthline.com, greatist.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články