Zajímavé tipy, jak zabavit děti na zahradě. Nudit se nebudete ani vy

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Deti na zahrade

Zdroj: Shutterstock

Přišlo jaro a společně s ním také teplejší počasí. Konečně můžeme trávit více času na zahradě, kde je přeci jen mnohem více využití, a to především pro děti. Možná jste se po letošní dlouhé zimě už nemohli dočkat, až konečně vezmete děti ven.

Nyní ale přichází jedna palčivá otázka: jak děti na zahradě zabavit? Co když vám dojdou nápady? Nebo ještě hůře: co když vás vůbec nic zábavného nenapadá? Nezoufejte, od toho jsme tu my. Vymysleli jsme hned několik zajímavých tipů, se kterými se na zahradě zabaví i vaše děti.

Sportovní den

Ve škole zpravidla ke konci roku nastává dětmi oblíbený sportovní den. Je to den, kdy se učebnice nechávají v lavicích a děti tráví minimálně celé dopoledne venku, na hřišti nebo v tělocvičně.

I vy můžete pro své děti takový sportovní děn připravit a můžete se spolehnout, že je tím zaručeně nadchnete.

Co mohou během sportovního dne dělat? Cokoli, co vás jen napadne! Vzpomeňte si třeba na klasiku v podobě skákání v pytli, nošení vajíčka na lžíci, skákání do dálky nebo dětmi tolik oblíbenou opičí dráhu.

Hledání pokladu

Kdo by si nechtěl zahrát na lovce pokladů? Vaše děti rozhodně ano! Zvláště pak v případě, kdy jim přislíbíte bohatou odměnu.

Chce to trochu příprav a zapojit fantazii, ale připravit pro děti lákavou honbu za pokladem můžete i s minimem pomůcek.

Nejdůležitější je v tomto případě samotný poklad, chybět by dětem neměla mapa, případně indicie, které jim napoví, kudy za pokladem.

Piknik v trávě

Většina dnešních dětí skoro neví, co je to piknik a jaké má kouzlo, když si i na obyčejném sendviči pochutnáte venku na dece.

Proč tedy dětem nepřipravit pravý piknik v trávě? Stačí deka a něco dobrého na zub, určitě nejlépe víte, co mají vaše děti nejraději.

Pak už se jen stačí usadit do trávy, vybalit všechny dobroty a laskominy a společně s dětmi si na nich pochutnat. Zábava pro malé i velké!

Jdeme zahradničit

Děti pozorují, co dělají jejich rodiče, a chtějí je napodobit. Proč tuhle snahu neproměnit v něco užitečného?

Máte-li na zahradě záhonky, které teď po zimě čekají, až jim věnujete svoji pozornost, vrhněte se do této činnosti společně s dětmi.

Děti mají rády, když jim svěříte nějaký úkol – cítí se pak důležitě. Hrabičky, motyčku nebo rýč pěkně do ručky a šup, jde se zahradničit.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články